Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem, Biuro Regionalne w Kielcach, wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach oraz Fundacją Gramy z Tobą, Zakład Aktywności Zawodowej - Manufaktura Pietraszki w Kielcach mają zaszczyt zaprosić na piknik integracyjny połączony z rajdem tandemowym.

Wydarzenie odbędzie się w ramach XXII edycji Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND – Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Ich Bliskich 2024, a jego hasłem przewodnim jest: „Dostępność wczoraj, dziś i jutro”.

Planowany termin części integracyjnej to: 19.07.2024 r. – piknik integracyjny w altanach przy Zakładzie Aktywności Zawodowej - Manufaktura Pietraszki w Kielcach (Pietraszki 15, 25-822 Kielce), połączony z rajdem tandemowym wyruszającym z Rynku Kieleckiego (Rynek 1, 25- 520 Kielce). Patronat Honorowy nad wydarzeniem obejmie Pani Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pani Renata Janik.

Podczas regionalnego wydarzenia chcemy uwrażliwiać, edukować, promować idee świata, w którym osoby z niepełnosprawnością nie będą dyskryminowane. Piknik adresowany jest do wszystkich mieszkańców naszego województwa, którzy pragną dowiedzieć się jak funkcjonują osoby z dysfunkcją wzroku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem uprzejmie prosimy o zgłaszanie się pod numerem telefonu: 662 138 600 lub pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Fundacja Szansa – Jesteśmy Razem

(Fundacja Szansa dla Niewidomych)

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w WARSZTATACH MUZYCZNYCH, które odbędą się 12.07.2024r. (piątek) od godz. 10:00 w sali Biblioteki Publicznej w Bodzentynie

 

450410966 486876700556476 7821854282890440831 n

Informacje dotyczące naboru (do 31 sierpnia br) znajdują się na stronie powiatu kieleckiego - [LINK]

Wszystkie dokumenty dostępne są pod linkiem - [LINK]

Ju po raz czwarty Powiat Kielecki nada tytuy

Uprzejmie prosimy wszytskich mieszkańców o zapoznanie się z informacją dotyczącą zachowania szczególnej ostrożności przez Beneficjentów chcących przystąpić do Programu Czyste Powietrze.

Informacja do pobrania

 

Czyste Powietrze informacja 10072024 1

W związku z planowaną na dzień 21.07.2024 roku akcją Co Za Jazda! Masłów, informujemy, że w tym dniu w godzinach 10.00-13.00 mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym.
Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1550506125496780/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A

post fb czj 9

Zapraszamy na bezpłatne badanie słuchu, 19 lipca br. (piątek) w godz. 8.00 - 12.00 przy Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie (ul. Ogrodowa 2).

Więcej informacji na poniższym plakacie.

image 123650291

Zachęcamy do zapisów na zajęcia wakacyjne w Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie.

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona!

 

image 123650291

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące rekrutacji do projektu pn. "Aktywni społecznie i zawodowo Wokół Łysej Góry!"

Plakat spotkania 072024r

Źródło: [LINK]

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Delegatura Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach, Muzeum Wsi Kieleckiej - Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie zapraszają na uroczyste obchody 81. Rocznicy Pacyfikacji Wsi Michniów oraz Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. To dwa najważniejsze dni w Mauzoleum, zachęcamy do wspólnego upamiętnienia tragicznych losów mieszkańców Michniowa z 12 i 13 lipca 1943 roku.

Program obchodów
12 lipca 2024 roku:
• 16.00 - Msza święta
• 17.00 - Wystąpienia zaproszonych gości
• 17.30 - Złożenie wieńców przy mogile pomordowanych Michniowian
• 18.00 - Zwiedzanie Mauzoleum
• 19.00 - Czuwanie modlitewne przy kaplicy św. Małgorzaty

13 lipca 2024 roku:
• 15.00 Msza święta

Obchody objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Źródło: https://www.michniow.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-obchody-81-rocznicy-pacyfikacji-michniowa

 

plakat michniow 1 Duze

Pokaz filmu pt. „Biała odwaga” w reżyserii Marcina Koszałki odbędzie się we wtorek 16 lipca o godz. 18.00 w kinie Fenomen mieszczącym się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Seans będzie częścią IX edycji Kieleckiego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”. Film zostanie poprzedzony wstępem Marka Jończyka z Referatu Badań Historycznych w Delegaturze IPN w Kielcach. Zapraszamy serdecznie!

Miłość, zdrada i poświęcenie w historii dwóch podhalańskich rodów wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji. Czy miłość okaże się silniejsza niż więzy krwi?

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha gotów jest poświęcić wszystko. Jego wybranką jest piękna Bronka. Jednak na skutek rodzinnej decyzji ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę.

Zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=4CUSirQW4m4

IX Kielecki Przegląd Polskich Filmów Fabularnych „Historia w filmie”

W programie przeglądu znajdują się filmy w reżyserii Jacka Bławuta, Roberta Glińskiego, Jonathana Glazera, Thora Kleina, Jana Komasy, Marcina Koszałki, Krzysztofa Łukaszewicza, Michała Rogalskiego, Tadeusza Syki i Rafała Wieczyńskiego. Poruszają one problematykę walk Polaków w okresie zaborów o odzyskanie przez Polskę niepodległości, czasów II wojny światowej oraz zawiłych losów Polski i Polaków w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Każdy seans poprzedzony jest wstępem historyka, zaś po pokazie planowana jest dyskusja z udziałem widzów. Pokazy filmowe są okazją do spotkania miłośników filmu oraz historii, rozszerzenia wiedzy na temat najnowszej historii Polski oraz dyskusji i wymiany myśli. Tematyka prezentowanych obrazów często odwołuje się do uroczystości rocznicowych, zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych.

Na wszystkie projekcje wstęp jest wolny. Seanse rozpoczynają się o stałej porze, o godz. 18.00. Szczegółowe informacje w kinie Fenomen (Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. ks. P. Ściegiennego 2) oraz w Delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach (Aleja Na Stadion 1) i Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach (ul. Warszawska 5).

Projekt został objęty patronatem medialnym przez TVP 3 Kielce, Radio Kielce SA, Radio eM Kielce i Echo Dnia.

Terminarz kolejnych seansów:
• „Ciotka Hitlera”, reż. Michał Rogalski, 2021 r. – 20.08.2024
• „Orlęta, Grodno’39”, reż. Krzysztof Łukaszewicz, 2022 r. – 17.09.2024
• „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, reż. Rafał Wieczyński, 2009 r. – 15.10.2024
• „Orzeł. Ostatni patrol”, reż. Jacek Bławut, 2022 r. – 12.11.2024
• „Figurant”, reż. Robert Gliński, 2023 r. – 10.12.2024
• „Strefa interesów”, reż. Jonathan Glazer, 2024 r. – 28.01.2025
• „Powstaniec 1863”, reż. Tadeusz Syka, 2024 r. – 11.02.2025
• „Geniusze”, reż. Thor Klein, 2021 r. – 11.03.2025

Organizatorami przeglądu są Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Delegatura w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Na filmowe spotkania zapraszamy raz w miesiącu do marca 2025 roku.

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach

 

IX Przegld Historia w Filmie

Gmina Bodzentyn miała zaszczyt być gospodarzem tegorocznego konkursu na najsmaczniejszą potrawę powiatu kieleckiego oraz przeglądu kapel ludowych. Najsmaczniejszą potrawą tegorocznego konkursu okazały się pierogi ze śliwką wędzoną.

Wydarzenie odbyło się w piękne słoneczne niedzielne popołudnie, 7 lipca br. na małej targowicy w Bodzentynie. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ w 17 edycji konkursu wystartowały 34 Koła Gospodyń Wiejskich, kluby seniora i osoby indywidualne z 11 gmin powiatu kieleckiego. Wszyscy uczestnicy konkursu przygotowali pyszne i wyjątkowe potrawy zgodne z tegorocznym hasłem - „Z pasją nadziane”.

W składzie komisji konkursowej byli m.in. Szef Kuchni Hotelu Qubus w Kielcach Seweryn Frąk, Satyryk Stan Tutaj, Starosta Kielecki Tomasz Pleban, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezary Majcher oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Turystki w Starostwie Powiatowym Izabela Dziewięcka.

Po degustacji wszystkich potraw jury konkursu podjęło decyzję, że tegorocznym zwycięzcą zostało Koło Gospodyń Wiejskich „Dary Lasu” z Belna w gminie Zagnańsk i przygotowane przez nie pierogi ze śliwką wędzoną. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Katarzynianki” ze Świętej Katarzyny w gminie Bodzentyn, które na konkurs przygotowały pierogi faszerowane boczniakami i ziemniakami. Natomiast miejsce trzecie przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich „Ostojanki”, które zaprezentowało knedle ze śliwkami.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne 6 zespołów ludowych, którzy wzięli udział Powiatowym Przeglądzie Kapel Ludowych. Na scenie wystąpiły: Kapela “Leśnianie”, Kapela Adaśki, Kapela “Rudkowianie”, Kapela z Kakonina, Gminne Koło Gospodarzy z Górna oraz Zespół Ludowy “Świętokrzyskie Jodły”.

Gratulujemy zwycięzcom tegorocznego konkursu, zwłaszcza Kołu Gospodyń Wiejskich „Katarzynianki” ze Świętej Katarzyny oraz zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Bodzentyn oraz całego powiatu kieleckiego za tak liczny uczestnictwo w wydarzeniu. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do  wszystkich Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich oraz Stowarzyszeniom, które wzięli udział w XVII Konkursie na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego "Z pasją nadziane...". Wasza pasja oraz trud włożony w przygotowanie potraw jest nieoceniony. Ponadto dziękujemy wszystkim zespołom ludowym i kapelom reprezentującym gminę Bodzentyn w tegorocznym przeglądzie. Składamy także podziękowania pracownikom za zaangażowanie w organizację wydarzenia oraz strażakom z OSP w Bodzentynie za zabezpieczenie medyczne imprezy. Nie możemy zapomnieć o podziękowaniach za miłą współpracę Starostwu Powiatowemu w Kielcach.

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Miasto i Gmina Bodzentyn.

Fot. eBodzentyn.pl

 

Komunikat Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Bodzentynie

 

komunikat Si wewntrzna Gospodarstwa Agroturystycznego Wicka 98 1

Komunikat Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w  Bodzentynie

3687 001 page 0001

Mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn, którzy otrzymali dotację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach  na wymianę dachu pokrytego płytami azbestowymi oraz mają już ściągnięty, odpowiednio zabezpieczony i gotowy do odbioru eternit, proszeni są o zgłoszenie tego faktu w formie telefonicznej  do Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie  na nr tel. 41 31 15 010 wew. 13.

Już za niecałe dwa tygodnie zapraszamy na Jarmark Staroci oraz Kiermasz Zabawek Używanych w Bodzentynie.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

RSS

feed-image RSS