Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Gmina Bodzentyn przystąpiła do realizacji Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”- edycja 2024. Program dedykowany jest osobom niepełnosprawnym , legitymujących się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i ma na celu wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej świadczącego pomoc w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu społecznemu. Ponadto Program kierujemy również do dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością może świadczyć swoje usługi 7 dni w tygodniu w ciągu 24 godzin na dobę:

1) osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną przysługuje limit godzin do wykorzystania w skali roku w ilości nie więcej niż - 840 godzin.

2) osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności przysługuje limit godzin do wykorzystania w skali roku w ilości nie więcej niż - 720 godzin.

3) osobom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz dzieciom do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji przysługuje limit godzin do wykorzystania w skali roku w ilości nie więcej niż - 360 godzin.

Usługi asystenta mają usprawnić codzienne funkcjonowanie uczestnika programu jak również poszerzyć możliwość dostępu do korzystania z dóbr kultury (kino, teatr, galerie sztuki i inne).Uczestnik Programu za usługi asystenta nie ponosi odpłatności.
Całkowity koszt Programu wynosi 1 120 200,72zł i finansowany jest w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawności” – edycja 2024  realizuje  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie.

111

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech