Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Z Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn w dniu 12 marca br. odbyło się spotkanie władz samorządowych z sołtysami z terenu naszej gminy. Przedstawiciele gminy Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Zastępca Burmistrza Andrzej Jarosiński, Sekretarz Wojciech Furmanek złożyli sołtysom z tej wyjątkowej okazji życzenia oraz wręczyli pamiątkowy list gratulacyjny, kwiaty oraz słodkie podziękowanie.

,,To już ostatnie obchody Dnia Sołtysa w obecnej kadencji samorządu. Pragniemy zatem podziękować za trud, kreatywność i zaangażowanie w wypełnianie codziennych obowiązków podczas mijającej kadencji oraz podejmowanie inicjatyw, które przełożyły się na rozwój sołectwa i realizację potrzeb jego mieszkańców.” - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba

W trakcie uroczystości zorganizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, podkreślono kluczową rolę, jaką pełnią sołtysi w życiu społeczności lokalnych. Sołtys, będąc wybieranym przedstawicielem wsi, odgrywa istotną rolę w koordynowaniu działań na rzecz rozwoju społeczności, będąc łącznikiem między mieszkańcami a instytucjami publicznymi.

Obowiązki sołtysa obejmują także aktywne uczestnictwo w procesie podejmowania decyzji dotyczących rozwoju lokalnej infrastruktury, edukacji czy kultury. Sołtys pełni również funkcję mediatora i pomaga w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Sołtysi z terenu naszej gminy są niezwykle aktywni i zawsze służą pomocą dla swoich mieszkańców. Działalność sołtysa wymaga zarówno umiejętności organizacyjnych, jak i społecznych, co sprawia, że stanowi istotny filar samorządności na szczeblu lokalnym.

Spotkanie takie jak to, zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, stanowi nie tylko wyraz uznania dla ich trudu, lecz również okazję do podkreślenia roli społeczności lokalnych w budowaniu wspólnoty.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech