Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Gmina Bodzentyn przystąpiła do realizacji w 2024 roku Programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2024, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego

Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do  osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz  dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,  których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki.

Gmina Bodzentyn będzie realizować w 2024 r. moduł I i moduł II w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa” –  edycja 2024.

MODUŁ I: świadczenie usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego, skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami, o których mowa powyżej oraz osób o znacznym stopniu niepełnosprawności niekorzystających z innych form usług w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej – na terenie Gminy Bodzentyn.
MODUŁ II: świadczenie usług opieki wytchnieniowej w formie pobytu całodobowego, które będą realizowane w domu pomocy społecznej świadczącym usługi wsparcia krótkoterminowego w formie pobytu całodobowego.

Mając na względzie powyższe informujemy osoby zainteresowane tą formą wsparcia
o możliwości wzięcia udziału w Programie, zgłaszając się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzentynie  ul. Suchedniowska 3,

  • Osobiście, w godzinach pracy Ośrodka:
    poniedziałek - piątek od 800 do 1500
  • na adres mailowy tut. Ośrodka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • można wysłać swoją deklarację wzięcia udziału w Programie za pośrednictwem poczty na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie ul. Suchedniowska 3;  26-010 Bodzentyn
  • przez ePUAP

Prosimy w zgłoszeniu o podanie numeru telefonu, adresu mailowego lub adresu zamieszkania, żebyśmy się mogli z Państwem skontaktować.

Do przyznania usługi opieki wytchnieniowej będzie niezbędne przedłożenie kserokopii orzeczenia w przypadku osób, dla których te usługi będą świadczone:

  • w przypadku dzieci – orzeczenie o niepełnosprawności,
  • w przypadku osób dorosłych – orzeczenie ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 41 31 15 541

 

222

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech