Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej zaprosił trzy gminy z powiatu kieleckiego, w tym Bodzentyn, na tradycyjne noworoczne spotkanie pt. „Pokochaj Świętokrzyskie”.

Gmina Bodzentyn, Masłów oraz Bieliny, 2 lutego wzięły udział w noworocznym spotkaniu WKPZK, które odbyło się w Warszawie, w Domu Technika NOT. Na uroczystości obecny był Burmistrz Dariusz Skiba.

Każdego roku członkowie warszawskiego klubu, których korzenie wywodzą się z województwa świętokrzyskiego, zapraszają gminy, aby ich przedstawiciele zaprezentowali członkom klubu i przybyłym gościom walory i atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie samorządów.

W wydarzeniu uczestniczyli: fantastyczny zespół pieśni i tańca „Furmani”, którzy zadbali o artystyczne doznania uczestników, stowarzyszenie „Miejska Góra”, którego członkinie przygotowały regionalne potrawy, prezentujące wspaniały świętokrzyski smak, a także grupa „Alebabki”,ukazująca gościom swoją tkacką pasję.

Spotkanie rozpoczęło się od występów artystycznych, gdzie zaprezentowały się zespoły ze wszystkich trzech gmin, a na pytania dotyczące atrakcji i historii gmin odpowiedzieli ich gospodarze – Dariusz Skiba Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Tomasz Lato Wójt Gminy Masłów oraz Sławomir Kopacz Wójt Gminy Bieliny.

Pomiędzy prezentacjami artystycznymi, organizatorzy wydarzenia, przygotowali również losowanie, w którym do wygrania były m.in. przekazane przez grupę „Alebabki” dwie „lalki szmacianki” oraz bieżnik na stół wykonany metodą tkacką.

Po części artystycznej wszyscy zaproszeni goście przeszli do drugiej sali, w której uczestnicy spotkania mogli zapoznać się materiałami promocyjnymi gmin oraz skosztować pyszności, które specjalnie na tę uroczystość przygotowały gminne stowarzyszenia.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dr Adama Jarubasa, Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego oraz Starosty Kieleckiego Michała Godowskiego.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech