Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W Bodzentynie podczas tegorocznego finału WOŚP na uczestników wspólnego grania czekało wiele atrakcji. Nie zabrakło też występów artystycznych oraz ciepłych przekąsek. Wspólnie mieszkańcy pobili rekord i udało się zebrać ponad 6 000 tys. zł.

Mimo bardzo mroźnej aury, atmosfera 14 stycznia na Rynku Górnym w Bodzentynie rozgrzana była do czerwoności. Wszystko dzięki ludziom dobrej woli, którzy się tam zebrali. Jak co roku, tak i w tym, cel był szczytny. Pieniądze zbierane były dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

W zbiórkę w Gminie Bodzentyn zaangażowanych było wiele osób: Burmistrz Dariusz Skiba, Miejsko-Gminne Centrum Kultury, strażacy z OSP, harcerze, radni, a także sami mieszkańcy.

Podczas 26. Finału WOŚP strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie zaprezentowali uczestnikom sprzęt, który wykorzystywany jest do ratowania ludzkiego życia.

Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in.: wyścigi na deskach snowboardowych, skakanie na piłkach, występy zespołów, które pojawiły się na scenie, marszobiegi na odległość 1 km. Dla przybyłych gości, organizatorzy przygotowali także kiełbaski z grilla i ciepłą herbatę.

Finał WOŚP jest zawsze wspaniałą okazją, aby podejmować tematy związane z bezpieczeństwem. Burmistrz MiG Dariusz Skiba rozdawał mieszkańcom przenośne apteczki samochodowe oraz inne gadżety. Wszyscy, którzy wrzucili przysłowiowego „grosika” do puszki otrzymywali serduszko.

Punktem kulminacyjnym całego wydarzenia były licytacje. Pod młotek poszło wiele wspaniałych i wartościowych przedmiotów m.in.: trzy obrazy przekazane przez Burmistrza Dariusza Skibę, koszulka klubowa Dafi Społem Kielce z autografami, trzy porcelanowe kubki z pracowni ceramiki w Św. Katarzynie, piłka z autografem Bogdana Wenty i wiele innych.

Tegoroczna zbiórka okazała się być rekordową. Zebrano 6 231,71 zł oraz 28,70 euro. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba, MGCKiT w Bodzentynie oraz Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech