Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dzień Objawienia Pańskiego, ulicami Bodzentyna przeszedł Orszak Trzech Króli nawiązujący tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem. Uliczne jasełka przyciągnęły  wielu mieszkańców, nie tylko z samego miasta, ale również i okolicznych sołectw.

Obchody zapoczątkowała uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Bodzentynie. Koło godziny 11 mieszkańcy z całymi rodzinami idąc ulicami miasta śpiewali kolędy. Orszak ruszył ulicą Słoneczną, gdzie tuż przy ulicy Kieleckiej na swej drodze spotkał pierwszego mędrca – Kacpra, w którego wcielił się Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba. Następnie podążyli ulicą Piłsudskiego, a na skrzyżowaniu z ul. Świętokrzyską dołączył drugi mędrzec – Melchior, którego odegrał Józef Szczepańczyk. Wszyscy razem udali się pod kościółek Świętego Ducha, gdzie powitał mieszkańców trzeci mędrzec – Baltazar, którego zagrał Michał Rachtan. Królowie wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek, rycerzy i wojowników poprowadzili wszystkich do Stajenki. Na Rynku Górnym zostało wystawione przedstawienie ukazujące przybycie Trzech Króli do Jezusa Chrystusa.

Tą przepiękną i zorganizowaną po raz pierwszy w naszej gminie inicjatywę zawdzięczamy Pani Zofii Szafraniec oraz radzie sołeckiej Sieradowice. Przy wsparciu Miejsko-Gminnego Centrum kultury i Turystyki oraz samorządzie gminnym wszyscy mogliśmy zobaczyć inscenizację Objawienia Pańskiego.

- Ogromne podziękowania za organizację i scenariusz dla pań i panów z Sieradowic na czele z inicjatorką panią Zofią Szafraniec – dziękuje Dariusz Skiba burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech