Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Zakończono prace związane z realizacją zwycięskich projektów w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego miasta Bodzentyn. Fundusz na ten cel wynosił 66 481,40 zł.

Mieszkańcy mogą już korzystać z siłowni zewnętrznej, która została zainstalowana przy Gimnazjum w Bodzentynie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Takich miejsc w ostatnim czasie na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn wciąż przybywa. Ze sprzętów mogą korzystać najmłodsi, ale także seniorzy – to idealny sposób, aby poprawić swoją tężyznę fizyczną i przede wszystkim zadbać o własne zdrowie.

Utworzenie siłowni zewnętrznej w Bodzentynie obejmował projekt pn. „Żyj zdrowo i aktywnie w Bodzentynie”, na który mieszkańcy oddali 103 głosy i tym samym projekt zwyciężył. Koszty związane z zakupem sprzętu i jego instalacją wyniosły łącznie 23 726,70 zł – w Budżecie Obywatelskim 2017 r. zostały więc środki, które mogły być przeznaczone także na drugi projekt pn. „Zagospodarowanie i wyposażenie przestrzeni zielonej Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych”, który zdobył 63 głosy mieszkańców.

W ramach tego projektu udało się wybudować przy Klubie Seniora altanę ogrodową z podstawą z kostki brukowej oraz zakupiono ławkę ogrodową z oparciem. Koszt tej inwestycji wyniósł 24 600 zł.

O tym, który projekt zwycięży decydują wyłącznie mieszkańcy. W Budżecie Obywatelskim przewidzianym na rok 2018 znajduje się aż 80 143,93 zł. Do Urzędu Miasta i Gminy wpłynęło pięć wniosków. Zachęcamy wszystkich uprawnionych do oddawania głosów na najlepszy według nich projekt. Wszelkie informacja znajdziecie Państwo na stronie internetowej UMiG w zakładce Budżet Obywatelski.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech