Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie oraz ULKS „Jodła” Bodzentyn we współpracy z KS „Mechanik” w Kielcach był organizatorem Sportowego Turnieju Strzeleckiego pod honorowym patronatem Starosty Kieleckiego. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Wicestarosta Kielecki Pan Zenon Janus oraz pan Wiesław Pióro -inspektor ds. zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Ponad czterdziestoosobową grupę zawodników stanowili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie z klas mundurowych wraz z opiekunami Panią Dyrektor Szkoły Magdaleną Tusień-Kuzką, Panem Ryszardem Wydrzyńskim, Panem Robertem Telką i Panem Marcinem Lesiszem. W zawodach wzięli również udział kadeci klasy o kierunku bezpieczeństwo narodowe z PZS w Chmielniku pod opieką pana Mariusza Bieleckiego.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech grupach w konkurencji strzelania z karabinku kbks z pozycji leżącej. Przystępując do strzelania, każdy z zawodników zakładał czerwoną czapkę Mikołaja, co dodatkowo podkreślało nastrój wydarzenia. Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie i zyskali kolejne doświadczenie związane z pasją i zainteresowaniami strzeleckimi.

W kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych zwyciężały uczennice Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie:
I miejsce
Edyta Niewczas,
II miejsce Aleksandra Staszewska,
III miejsce Joanna Jankowicz.

W kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych zwyciężali:
I miejsce Kacper Zygadlewicz Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie,
II miejsce Patryk Banach,
III miejsce Jakub Ciba z Powiatowego Zespół Szkół w Chmielniku.

W kategorii open wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce
Adam Pocheć absolwent Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie,
II miejsce Marcin Lesisz nauczyciel wychowania fizycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie,
III miejsce Ernest Niemaszewski absolwent Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Godowskiemu Staroście  Kieleckiemu za honorowy patronat nad zawodami oraz za ufundowanie pamiątkowych pucharów, Panu Janowi Sajnokowi nauczycielowi Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach za udostępnienie strzelnicy i pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz panu Markowi Grenda Dyrektorowi Biura Świętokrzyskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Kielcach za zabezpieczenie części amunicji na zawody.

Szkoła od dłuższego czasu stara się o odbudowanie sportowej strzelnicy otwartej. Powstał już projekt zagospodarowania terenu przy Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie w skład którego wchodzą również sportowe boiska wielofunkcyjne oraz altana z miejscem na ognisko. Projekt odbudowy strzelnicy został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2018 w Bodzentynie.

Chcemy podtrzymywać wieloletnią sportową tradycję naszej szkoły i miasta. W planach mamy uruchomienie nowych kierunków kształcenia związanych z obroną narodową. Modernizacja strzelnicy i rozbudowa kompleksu sportowego mieszczącego się przy szkole przyczyni się do podniesienia sportowego charakteru Bodzentyna, który na arenie krajowej, niejednokrotnie kojarzony jest z sukcesami odniesionymi w sportach strzeleckich i obronnych.

/Magdalena Tusień-Kuzka - p.o. dyrektora szkoły

Fot. /Archiwum prywatne

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech