Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 30 stycznia br. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z nowym Wojewodą Świętokrzyskim Józefem Brykiem na remont drogi gminnej w miejscowości Kamionka, sołectwo Podmielowiec. Przy podpisaniu umowy obecny był również Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Jan Wilkosz.

Gmina Bodzentyn na realizację inwestycji otrzyma 601 277,00 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość realizacji remontu odcinka o długości 770 m to 858 967,74 zł.

Obecnie droga posiada zdegradowaną nawierzchnię bitumiczną z licznymi dziurami, spękaniami i ubytkami. Zaniżenia w jezdni i powstające w nich zastoiska wody powodują dalszą degradację nawierzchni.

W ramach zaplanowanego remontu zostanie wykonana podbudowa wraz z nową nawierzchnią z betonu asfaltowego. Pobocza utwardzone zostaną kruszywem. Ponadto będą wykonane prace konserwacyjne w zakresie remontu rowów i przepustów. Zadrzewienia i zakrzaczenia znajdujące się w pasie drogowym zostaną usunięte.

Remont ww. drogi gminnej jest bardzo ważny, ponieważ tworzy ona spójny układ komunikacyjny, łącząc się z drogami powiatowymi Wzdół Rządowy-Siekierno i Podmielowiec-Siekierno-Kamienna Góra.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech