Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem jest zwyczaj dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. W radosnym nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniu 14 grudnia br. spotkali się członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bodzentynie. Podczas uroczystej kolacji na stole pojawiły się tradycyjne potrawy, które Polacy spożywają podczas wigilijnego wieczoru. Zostały one przygotowane przez Panie Zofię Furmańczyk, Zofię Szafraniec, Krystynę Kuropatwę, Marię Sokół oraz Irene Szafraniec.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez Studio Piosenki Melodia Pani Marii Paluch, działająca przy Bibliotece im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie. Utalentowane mieszkanki naszej gminy przepięknie zaśpiewały Kolędy i Pastorałki, wprowadzając wszystkich w Świąteczny nastrój. Twórczy wiersz specjalnie na tą okazję napisała oraz przeczytała Pani Zofia Szafraniec.

Po uczcie duchowej i artystycznej nadszedł czas na świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem. Życzenia uczestnikom spotkania złożył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Pan Dariusz Skiba, przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Teresa Bzymek oraz Radny Powiatowy Pan Wojciech Kózka.

Wspólne spotkanie to nie tylko radość i uśmiech na twarzach uczestników, ale także potwierdzenie, jak ważne jest tworzenie miejsc, gdzie ludzie mogą wspólnie spędzać czas i cieszyć się atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech