Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.  Wieczór 30 listopada w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych.  Uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie  na dyskotece andrzejkowej.

W trakcie zabawy wszyscy mieli możliwość dowiedzieć się, co przyniesie im los, gdyż wróżki oraz wróż z magiczną kulą przepowiadali przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował  zawód swojej przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru lub kwiatu. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. W czasie zabawy odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie, a zwycięzcy otrzymali w nagrodę „kartkę niepytkę”.  Uczniowie oraz nauczyciele mogli również zakupić pyszne ciasteczka z wróżbą oraz wyśmienite ciasta w kawiarence szkolnej. Radościom i śmiechom nie było końca.

Kierujemy podziękowania dla uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji, oprawy muzycznej oraz ciasteczek z wróżbą. Dziękujemy również rodzicom za wykonanie wypieków 
i dostarczenie ciast do kawiarenki szkolnej.

Samorząd Uczniowski kl.4-8

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech