Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Drużyna ze Staszowa oficjalnie na mapie piłkarskiego województwa pojawiła się w 1945 roku. Klub pojawił się pod nazwą "Przyczółek" Prezesem klubu w tamtym okresie był Pan Zygmunt Baltyn.
 
Rok później staszowianie święcili pierwszy sukces w historii mianowicie awans do klasy B. Kolejny awans klub uzyskał w 1967 roku awansując do klasy A. Klasa okręgowa padła łupem zawodników ze Staszowa pod Koniec lat 60-tych. Następnym wielki sukces przyszedł w 1978 roku kiedy to w Staszowie zagościła III Liga Prezesem zarządu był w tym czasie Henryk Szczepański. Awansem nie można było cieszyć się zbyt długo ponieważ sezon później Pogoń zanotowała spadek do IV Ligi. Największy kryzys w klubie przypadł na rok 2005 kiedy to zespół został wycofany z rozgrywek zaczyna sezon w klasie Az nową nazwą "Olimpia – Pogoń" Staszów.. Rok później reaktywowany zespól zanotował awans do Ligi Okręgowej a w 2008 ponownie zagościł na szczeblu III ligi.
 
Historia spotkań pomiędzy naszymi zespołami zaczęła się w Sezonie 1963-1964 kiedy to obie drużyny spotkały się w rozgrywkach B-Klasy. Niestety z tamtego okresu nie posiadamy wyników. Na kolejne starcie pomiędzy oba klubami trzeba było poczekać do lat 90-tych a dokładnie do sezonu 1992-1993 Wtedy to w Bodzentynie lepsza była Łysica natomiast w Staszowie padł remis. Poniżej zestawienie dotychczasowych zmagań piłkarskich pomiędzy Łysicą a Pogonią na przestrzeni lat.
 
bilans
 
 
Autor: Przemysław Boszczyk

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech