Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W piątek, 21 lipca w Psarach Starej Wsi przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN. Wóz strażacki, który został zakupiony od OSP Chełm Śląski z pewnością wzmocni mobilność Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach.

Uroczystemu powitaniu towarzyszyły strażackie syreny, odpalone race, a sam wóz przyjechał w obstawie gościnnych jednostek OSP z terenu gminy Bodzentyn. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu miasta i gminy Bodzentyn oraz Chełmu Śląskiego, radni, sołtysi, druhowie i druhny OSP oraz mieszkańcy Psar i okolic.

Warto nadmienić, że doposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych, a zwłaszcza zakup wozu wymaga dużych nakładów finansowych. Dlatego do zakupu nowego wozu przyczynili się mieszkańcy Psar, przekazując na ten cel środki z funduszy sołeckich: Psary–Kąty – 31 383,59 zł, Psary–Podłazy – 21 364,42 zł, Psary–Stara Wieś – 30 597,77 zł.

Na początku maja br. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podpisał umowę z Marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i Członkiem Zarządu Markiem Jońca na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Psary. Kwota przyznanej dotacji wynosiła 30 000,00 zł.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zebranym na uroczystości, a Druhom OSP Psary życzymy, by pojazd służył jak najdłużej i jak najlepiej!

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech