Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W ubiegły piękny wakacyjny weekend w gminie Bodzentyn odbyły się pierwsze dwa seanse filmowe podczas letniego kina plenerowego. Wydarzenie jest początkiem cyklu wspólnych letnich spotkań mieszkańców przed dużym kinowym ekranem. Filmowe spotkania pod gołym niebem zaplanowano aż do połowy września br. Jedną z największych zalet kin plenerowych jest niepowtarzalna atmosfera, która powstaje podczas oglądania filmu na świeżym powietrzu.
Na terenie gminy Bodzentyn znajduje się wiele pięknych i malowniczych miejsc, w których można zrealizować wieczory filmowe. Niezaprzeczalnie najbardziej klimatycznym miejscem na projekcję filmową w Bodzentynie jest plac obok Ruin Pałacu Biskupów Krakowskich. Oglądanie filmu w takim otoczeniu daje dodatkową wartość estetyczną i pozwala cieszyć się pięknem natury oraz architektury.

Na placu w pobliżu ruin, 15 lipca br. widzowie mogli obejrzeć kultowy film ,,Forrest Gump”, a w niedzielę, 16 lipca br. odbyła się projekcja bajki dla najmłodszych ,,Krudowie”. Kino plenerowe cieszyło się olbrzymim zainteresowanie wśród mieszkańców, jak i również osób przyjezdnych. Na widzów czekało sto leżaków oraz pierwszego dnia darmowy popcorn. Drugiego dnia najmłodszym uczestnikom kina Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba rozdawał soczki oraz cukierki. Dzięki uprzejmości właściciela sklepu Zychowicz w Bodzentynie pięćdziesiąt pierwszych widzów otrzymało talony na darmową gorącą czekoladę.

Warto podkreślić, że cały sprzęt potrzebny do uruchomienia kina zakupiono w ramach wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023 pn. ,,Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków”, którego autorami byli Dagmara Aleksandra Zagórska oraz Tomek Fąfara. Celem wybranego przez większość mieszkańców projektu jest integracja społeczności lokalnej poprzez stworzenie miejsca spotkań w postaci plenerowego kina letniego. Skład zakupionego kina plenerowego to: profesjonalny projektor, duży ekran pneumatyczny, sto leżaków plażowych w kolorze czarnym oraz dwa głośniki. Sprzęt obsługiwany jest przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz przez inicjatorów projektu budżetu obywatelskiego.

Minione wydarzenie jest początkiem kina letniego w mieście Bodzentyn. Zapraszamy na kolejne spotkanie z kinem plenerowym, które zaplanowano na 29 lipca br. W przyszłości zaplanowano także organizację stref kibica podczas ważnych rozgrywek sportowych.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech