Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

21 marca jednoznacznie kojarzy się wszystkim z  Pierwszym Dniem Wiosny.  W szkołach ten dzień jest różnie obchodzony. W jednych dzieci mają zwyczajne lekcje, w innych są organizowane wyjazdy czy wyjścia w poszukiwaniu oznak  długo oczekiwanej wiosny albo odbywają się inne nietypowe zajęcia.  W Szkole Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie tego dnia nie było zwyczajnych lekcji, w zamian uczniowie zostali zaproszeni do udziału we wspólnej zabawie, mającej na celu integrację klas,  jak również całej społeczności uczniowskiej. Aby uatrakcyjnić ten dzień Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Anną Kozieł i w porozumieniu z wychowawcami klas  zorganizował tzw. Wiosenalia. Złożyły się na nie różnorodne konkurencje - konkursy, zabawy, quizy, gry zespołowe, w których uczniowie klas  4 – 8 mogli wykazać się swoimi umiejętnościami – sportowymi, ruchowymi, manualnymi, a także zwinnością, refleksem i wiadomościami z różnych przedmiotów. Wszystkie konkurencje podlegały ocenie punktowej. Ponadto kilka dni wcześniej każda klasa przygotowała plakat o tematyce wiosennej, który również został oceniony. Po podliczeniu punktów okazało się, że najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy 8, za co w nagrodę wszystkie osoby z  tej klasy otrzymały Kartki – Niepytki, zwalniające z odpowiedzi ustnej  z wybranego przedmiotu.  Po zabawie uczniowie relaksowali się oglądając  film na korytarzu szkolnym i zajadając popocorn, dzięki czemu mogli poczuć się jak w kinie. Na koniec poszczególne klasy rozegrały między sobą mecze w piłkę nożną na sali gimnastycznej.

Atrakcji nie zabrakło też w klasach młodszych. Dzieci przyszły w tym dniu ubrane w stroje z akcentami wiosennymi. Przygotowały zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których wyklejały zajączki. Miały również możliwość wspólnego oglądania filmu i zjedzenia popcornu. Ponadto panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Katarzynianki” przygotowały dzieciom poczęstunek w postaci słodkich racuchów, za co składamy serdeczne podziękowania.

Pierwszy Dzień Wiosny upłynął na wspólnej zabawie, wszystkim dopisywał humor, w szkole było niezwykle kolorowo za sprawą wiosennych ozdób na korytarzach  oraz  barwnych strojów naszych uczniów.

 

Magdalena Skrzeczyna

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech