Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy oraz wolontariusze gminnego sztabu przygotowują się już do niedzielnego wydarzenia. Hasło 31. Finału WOŚP to ,,Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”.

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W dniu 29 stycznia br. w sztabie nr 6871 działającym przy Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie kwestować będzie 9 wolontariuszy. Będą to samorządowcy, członkowie stowarzyszeń, jak również osoby ze szkół z naszej gminy.

Biblioteka Publiczna w Bodzentynie, tak jak w ubiegłym roku w dniu finału organizuje wydarzenie, podczas którego odbędzie się koncert oraz licytacje dla WOŚP. Organizatorzy serdecznie zapraszają w dniu 29 stycznia 2023 roku już od godziny 15.00 do Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie (ul. Rynek Górny 11). Warto podkreślić, że wśród fantów znalazło się wiele ciekawych rzeczy m.in. biżuteria, rzeczy od Łomża Industria Kielce, obrazy itp.

W dalszym ciągu zachęcamy do przekazywania rzeczy na ww. licytację. Z całego serca liczymy na wsparcie mieszkańców gminy na ten szczytny cel. Rzeczy można przekazywać do dnia finału do godziny 14.45 do Biblioteki Publicznej w Bodzentynie.

 

PLAKAT B1 31FINAL WOSP 2023 bez spadow 1 scaled

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech