Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Rok bez smogu w Górach Świętokrzyskich”. W połowie września br. po raz VII Związek Gmin Gór Świętokrzyskich ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych z terenu gminy Bodzentyn. Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn był współorganizatorem konkursu.

Konkurs ma za zadanie kształtować proekologiczne postawy wśród młodych ludzi w zakresie przeciwdziałania powstawania zjawiska smogu, a ponadto pobudzić aktywności i kreatywności uczniów w zakresie tematyki ekologii.

Tematem przewodnim prac dzieci z klas 0-IV było hasło „Cztery pory roku z OZE”. Natomiast klasy V-VIII miały za zadanie wykonać pracę plastyczną w tematyce nawiązującej do walki ze smogiem. Łącznie do Urzędu wpłynęło 49 przepięknych i niezwykle pomysłowych prac plastycznych. Komisja konkursowa wyznaczona przez Burmistrza miała nie lada wyzwanie z wyłonieniem zwycięzców. Po długich rozważaniach komisja wydała następujący werdykt:

 

w przedziale 0-IV:

I miejsce – Hanna Harabin,

II miejsce – Adam Koprowski,

III miejsce – Katarzyna Januchta,

 

natomiast w przedziale V-VIII nagrodzono prace:

I miejsce – Antoni Matysek,

II miejsce – Patrycja Mendak,

III miejsce – Aleksandra Lodzińska.

Nagrody konkursowe wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba. Podczas przekazywania zasłużonych upominków przypomniał, jak ważne jest szerzenie świadomości ekologicznej oraz dbanie o środowisko naturalne.

Serdeczne dziękujemy wszystkim uczestnikom za złożenie pięknych prac, a opiekunom i nauczycielom dziękujemy za propagowanie proekologicznych postaw, wśród dzieci i młodzieży.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech