Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 30 września 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Po raz kolejny uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu, na którym zaprezentowali swoje umiejętności językowe oraz wiedzę o krajach europejskich.

W tym roku nasi uczniowie podzielili się z całą społecznością szkolną znajomością prostych zwrotów w wielu językach krajów Europy, takich jak Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Francja, Portugalia, Hiszpania, Grecja, Dania, Czechy czy Ukraina.

Ponadto mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji o krajach europejskich, rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania w quizach.

Tym razem w naszym spotkaniu dużym zainteresowaniem cieszyły się quizy Kahoot, rywalizacja klas na czele z przewodniczącymi była jak zawsze zagorzała, klasy do końca nie spodziewały się kto wygra. Lecz zwycięzcą quizu została klas 6b.

Ciekawym akcentem tegorocznego spotkania było odśpiewanie piosenki „Dance Monkey” w 12 językach. Uczniowie chętnie włączyli się do śpiewu, być może nasi uczniowie zaprezentują w przyszłości swoje umiejętności językowe i wokalne na scenach Europy.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie w przygotowanie tego niecodziennego spotkania.

E, Kleczaj, M. Lisowska, B. Telka

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech