Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

INFORMACJA

Dodatek węglowy to jednorazowe bezzwrotne wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Zgodnie z ustawą wysokość dodatku węglowego została ustalona na kwotę 3 tysięcy złotych. Dodatek będzie przyznawany bez kryterium dochodowego, również gospodarstwom, które już zakupiły opał.

Wniosek o wypłatę dodatku węglowego można złożyć od dziś w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bodzentynie.

Druk wniosku zgodny z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska można pobrać klikając w link [WZÓR WNIOSKU] i uzupełnić wcześniej lub wypełnić bezpośrednio na miejscu.

Do wniosku koniecznie należy dołączyć potwierdzenie uzyskania wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Potwierdzenia wydawane są w pokoju nr 1 w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Ostatecznym terminem złożenia wniosku jest 30 listopada 2022 roku. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrzone.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech