Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniu 20 listopada 2021 r. w Mniowie odbył się I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego Mirosława Gębskiego. Zawodników wspierali wójtowie i burmistrzowie zespołów, które uczestniczyły w tych zawodach. Nasz klub dopingował wice burmistrz- pan Andrzej Jarosiński. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

  Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów ze szkół podstawowych (rocznik 2007 i młodsi) reprezentujących 11 gmin z powiatu kieleckiego. Bodzentyn w tych zawodach reprezentował Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Orły” Bodzentyn. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po 3 zespoły. „Orły” trafiły do grupy A, w której osiągnęły następujące wyniki:

Gmina Bodzentyn - Gmina Mniów (Grzymałków) 3:1 (3 bramki strzelił Kornel Zaczkowski)

Gmina Bodzentyn - Gmina Piekoszów 1:0 (bramkę strzelił Kornel Zaczkowski)

W swojej grupie zajęliśmy I miejsce i w półfinale spotkaliśmy się z zespołem, który zajął II miejsce w grupie D, czyli z Gminą Pierzchnica. Po emocjonującym meczu, w ostatnich sekundach spotkania zwycięską bramkę dla nas strzelił Konrad Kuzka.

W finale spotkaliśmy się z zespołem z Gminy Łopuszno, z którym po trudnej walce przegraliśmy 1: 3. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Konrad Kuzka.

Miejsca na podium przedstawiły się następująco:

  1. Gmina Łopuszno
  2. Gmina Bodzentyn
  3. Gmina Raków

Skład naszej drużyny: Bramkarz- Jan Krężołek, Jan Szydłowski, Kacper Tusień, Konrad Kuzka, Kacper Sikora, Kornel Zaczkowski, Igor Witkowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany nasz zawodnik – Konrad Kuzka. Opiekun – Jarosław Szczurek.

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe nagrody, a pierwsze trzy zespoły – puchary oraz medale.

Osignicia ULKS Ory i SP Bodzentyn 2

W dniu 6 października 2021 odbył się finał Turnieju Wojewódzkiego w Halowej Piłce Nożnej chłopców szkół podstawowych – rocznik 2007- 2008 w Kostomłotach.

W rozgrywkach tych uczestniczyło 9 zespołów podzielonych na 3 grupy po 3 zespoły. Nasza drużyna trafiła do grupy B, w której osiągnęliśmy następujące wyniki:

SP Bodzentyn- SP Królewiec 1:0 – bramka Jan Krężołek

SP Bodzentyn- SP Łączna 1:1 – bramka Jan Krężołek

Półfinał  SP Bodzentyn- SP Zagnańsk 0:2

W meczu o III miejsce SP Bodzentyn- SP Królewiec 2:0 – bramki strzelili Jan Krężołek i Kacper Sikora.

Tabela końcowa finału wojewódzkiego przedstawia się następująco:

  1. SP Nr 2 Zagnańsk
  2. SP Kostomłoty
  3. SP Bodzentyn

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Adam Piwko z naszej szkoły. Skład drużyny:  Adam Piwko, Kacper Tusień, Jakub Badziński, Jan Krężołek, Kacper Sikora, Adrian Staszewski, Jan Szydłowski. Opiekun: Jarosław Szczurek.

Osignicia ULKS Ory i SP Bodzentyn 3

W dniu 5 października odbył się Turniej Świętokrzyskiej Ligi Bilardowej w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach w odmianę „9” bil.

W turnieju tym uczestniczył zespół ULKS ”Orły” Bodzentyn. Wśród Juniorów młodszych V miejsce zajął Błażej Winiarski, natomiast w kategorii dziewcząt V miejsce zajęła Aleksandra Lesisz, VII Blanka Kupis, IX Julia Dyk i XIII Nikola Fechtner. Opiekun: Jarosław Szczurek.

                                                                                           Osignicia ULKS Ory i SP Bodzentyn 4

                                                                                                                                                                              Jarosław Szczurek

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech