Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W niedzielę 19 września br. odbył się kolejny festyn zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ,,Psarzaneczki” w ramach programu #SzczepimySię z KGW.

Festyn został tym razem zorganizowany w miejscowości Wiącka. Mimo złej aury i chłodu w festynie licznie uczestniczyli mieszkańcy Wiącki, jak i całej gminy Bodzentyn. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Psarzaneczki" przygotowało dla mieszkańców występ muzyczny. Wśród występujących wyróżniały się młode niezwykle utalentowane osoby, które od niedawna zasiliły szeregi licznej grupy podtrzymującej kulturę folklorystyczną. Podczas festynu uczestnicy mogli spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez KGW, takich jak chleb ze smalcem i ogórkiem, czy też kiełbaski z grilla i słodkich wypieków. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce oraz wiele ciekawych konkursów i zabawa z nagrodami. 

Ponadto w trakcje festynu każdy uczestnik mógł zaszczepić się przeciw COVID-19 w specjalnie do tego przygotowanym punkcie szczepień zlokalizowanym w Świetlicy Wiejskiej w Wiącce.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech