Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

 

Sukcesy ULKS „Orły” Bodzentyn.

W dniu 23 czerwca 2021 r. na Stadionie LKS „Łysica” Bodzentyn odbył się Finał Wojewódzki „Piłkarska Kadra Czeka” rocznik 2006 i młodsi.

W finałowym meczu ULKS „Orły” Bodzentyn spotkał się ze „Zrywem” Łopuszno. W podstawowym czasie gry mecz nie został rozstrzygnięty. Wynik meczu wyniósł 3:3. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Jan Janik- 2 i Michał Kleczaj. Ostatecznie o wyniku zadecydowały rzuty karne, w których wygraliśmy 4:2. Skutecznymi egzekutorami karnych byli: Jan Janik, Michał Kleczaj, Jan Szydłowski i Emil Kostucha. Pamiątkowe puchary wręczyli Pani Dyrektor ZSP Bodzentyn mgr Bożena Pożoga oraz Przewodniczący Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS Jerzy Kula.

Skład drużyny: Jan Janik, Adam Piwko, Michał Kleczaj, Kacper Sikora, Kacper Tusień, Jan Szydłowski, Adrian Staszkowski, Kacper Dyk, Emil Kostucha, Kornel Zaczkowski, Franciszek Grecak, Jakub Badziński, Jan Krężołek, Bartłomiej Derlatka, Piotr Synowiec, Jakub Telka. Trener Jarosław Szczurek nauczyciel ZSP Bodzentyn.

W dniach 27-29 lipca ULKS „Orły” Bodzentyn uczestniczył w XXII Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu. Otwarcia mistrzostw uroczyście dokonali Przewodniczący RG KZ LZS w Warszawie Pan Marek Mazur oraz Przewodniczący WZ LZS w Lublinie Pan Józef Poterucha.

Po bardzo emocjonujących meczach zajęliśmy ostatecznie 9 miejsce. Oto wyniki jakie osiągnęliśmy podczas tych rozgrywek: Lubelskie LKS Tyszowice- Świętokrzyskie ULKS „Orły” 1:0, Warmińsko- Mazurskie MKS „Jeziorany”- Świętokrzyskie ULKS „Orły” 6:0, Podlaskie „Promień” Mońki- Świętokrzyskie ULKS „Orły” 1:2 ( bramki strzelili: Jakub Telka i Emil Kostucha), Opolskie LZS Czarnowąsy- Świętokrzyskie ULKS „Orły” 0:1 ( bramkę zdobył Kornel Zaczkowski). Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Jan Szydłowski.

Nasza drużyna pojechała w bardzo okrojonym 12- osobowym składzie. Skład drużyny. Od lewej- Trener Jarosław Szczurek nauczyciel ZSP Bodzentyn, zawodnicy- Kacper Sikora, Adam Piwko, Adrian Staszkowski, Kacper Tusień, Kacper Dyk, Igor Witkowski, Piotr Synowiec, Kornel Zaczkowski, Jan Szydłowski, Emil Kostucha, Jakub Badziński, Jakub Telka.

Turniej Dzikich Drużyn”.

W dniu 14 lipca 2021 odbył się „Turniej Dzikich Drużyn” o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. „Orły” Bodzentyn w tych rozgrywkach zajęły II miejsce. Oto wyniki jakie osiągnęliśmy:

BKS NORTH- Orły 2:5

GraMy!!- Orły 1:5

Orły- Czerwoni CK 4:2

Orły- Czarni CK 8:0

Szefitos Gaming- Orły 0:14

Królem strzelców tego turnieju został nasz zawodnik Jan Janik, który zdobył 12 bramek. Opiekun- Jarosław Szczurek.

Uczniowski Klub Sportowy serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Bodzentyn Panu Dariuszowi Skibie za wsparcie finansowe.

Ponadto w dniach 18-25 lipca 2021 r. drużyna ULKS „Orły” Bodzentyn wyjechała pod opieką trenera Jarosława Szczurka na piłkarski obóz sportowy do Ośrodka Wypoczynkowego Pirania w Darłówku. Każdy dzień pobytu był ściśle zaplanowany i rozpoczynał się od 40- minutowego porannego rozruchu nad brzegiem morza. Następnie treningi odbywały się przed i po południu. W trakcie obozu zostały rozegrane trzy mecze kontrolne z rówieśnikami z ATP Poznań, z rocznikiem 2005 ATP Poznań o dwa lata starszymi od naszych chłopców oraz z LUKS Kędzierzyn Koźle. Były to dla nas bardzo wartościowe i wymagające sparingi.

Organizator wyjazdu- trener Jarosław Szczurek oraz drużyna ULKS „Orły” Bodzentyn pragnie serdecznie podziękować sponsorom, bez których wsparcia finansowego wyjazd nie byłby możliwy. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu w Kielcach, firmie Imperium Truck Matysek S.C, Firmie PHU Domański, P.H.U „Koziołek Bis”, P.H.U „OBROLEX”, P.H.U Justyna Bandura oraz rodzicom zawodników.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech