Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Wyzwanie podjęte! Zadanie wykonane!
Kwiecień jest miesiącem wielu inicjatyw społecznych i akcji proekologicznych podejmowanych na rzecz troski o właściwe utrzymanie czystości najbliższego środowiska. Dla siebie i przyszłych pokoleń pragniemy zachować naszą Ziemię w stanie pozwalającym utrzymać jej naturalne walory natury, przepiękną florę i faunę, warunki, które pozwalają człowiekowi żyć zdrowo i bezpiecznie.
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa wraz z Zespołem Wolanie spod Łysicy przyjęło nominację Burmistrza MiG Bodzentyn P. Dariusza Skiby do udziału w trash challenge i wzięło udział w akcji sprzątania w naszej miejscowości. W akcji uczestniczyło 13 osób, a rezultatem podjętego wyzwania było uprzątnięcie terenu leśnego w pobliżu pomnika, działki szkolnej i sołeckiej, zwanej ,,wygonem’’. Ten malowniczy, leśny zakątek był niegdyś drogą dojazdową do pól, a także trasą ,,ścieżki zdrowia” wykorzystywanej podczas zajęć szkolnych i terenowych biegów przełajowych. Dziś trochę zapomniany i zaniedbany, wymagał uporządkowania i posprzątania. Dodatkowo wykonano pracę oczyszczenia przepustu znajdującego się na działce szkolnej, co wpłynęło na poprawę estetyki tego miejsca oraz udrożniło ciek wodny.
Sołtys miejscowości i Radna Rady Miejskiej serdecznie dziękują uczestnikom akcji: członkom stowarzyszenia, nauczycielom i dzieciom za zaangażowaną i świadomą postawę odpowiedzialności za stan najbliższego środowiska. Uczestnicy sprzątania wskazali na potrzebę szerszego zaangażowania społecznego i większej odpowiedzialności za stan najbliższego środowiska, w tym terenów leśnych.

Do dalszego wykonania challenge nominujemy: Zespół Świętokrzyskie Jodły, Koło Gospodyń i Gospodarzy ze Śniadki oraz Koło Gospodyń Wiejskich Jezioraneczki.

Zasady trash challenge sprowadzają się do przeprowadzenia akcji sprzątania w swojej okolicy oraz udostępnienia zapisu i fotografii pokazujących, jak wyglądało miejsce przed podjęciem wyzwania i po zakończeniu akcji. Powodzenia
 
Bożena Wyglądacz
 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech