Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Na wniosek Burmistrza Dariusza Skiby i Zastępcy Andrzeja Jarosińskiego, na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 czerwca 2020 roku zostały przyjęte trzy uchwały dotyczące udzielenia pomocy rzeczowej dla  Powiatu Kieleckiego.

Dzisiaj tj. 21 lipca 2020 roku, w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się spotkanie z Członkiem Zarządu Powiatu Kieleckiego Cezarym Majchrem oraz Radnym Rady Powiatu Emilem Machul. W trakcie spotkania Burmistrz Dariusz Skiba podpisał trzy umowy, które nawiązują do wcześniej wspomnianych uchwał, podjętych przez Radę Miejską, w sprawie udzielenia Powiatowi Kieleckiemu pomocy rzeczowej na wykonanie dokumentacji projektowej - kosztorysowej dla zadań pn.:

  • ,,Budowa drogi powiatowej na odcinku Skorucin - Orzechówka” koszt – 80 000,00 zł,
  • ,,Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 0584 T na odcinku od msc. Stara Wieś do skrzyżowania z drogą gminną nr 311017 T”, (Wzdół Kolonia – Wzdół Parcele) koszt - 150 000,00 zł,
  • ,,Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 0588 T w msc. Wiącka” koszt – 200 000,00 zł.

Łączna pomoc rzeczowa dla Powiatu Kieleckiego z budżetu gminy Bodzentyn, na trzy odcinki dróg
w naszej gminie, wyniesie aż 430 000,00 zł.

Działania inwestycyjne na terenie gminy Bodzentyn związane z poprawą jakości dróg powiatowych wspierają również pozostali Radni Rady Powiatu z naszego okręgu: Radny Wojciech Kózka, Radny Józef Szczepańczyk oraz Radny Andrzej Michalski.

Gmina Bodzentyn w dalszym ciągu będzie wspierać finansowo i projektowo inwestycje drogowe na drogach powiatowych dla dobra mieszkańców i turystów.

Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Skiba podkreślił, że kolejnymi planami jest zaangażowanie się
w proces wykonania dokumentacji projektowej oraz współfinansowania przebudowy dróg
powiatowych w miejscowościach Podmielowiec, Dąbrowa Dolna, Sieradowice Parcele, Hucisko oraz Podlesie.

„Jako wieloletni radny powiatowy, w latach 2006-2014, doskonale rozumiem, że tylko ścisła współpraca między samorządem gminnym i powiatowym przyniesie pozytywny efekt dla dobra Naszych Mieszkańców. Przypomnę, że w kadencji 2010-2014 z uwagi, na całkowity brak współfinansowania inwestycji drogowych ze strony gminy Bodzentyn, prace remontowe oraz związane z budową i przebudową dróg powiatowych na terenie całej gminy, pomimo oczekiwań jej mieszkańców, były bliskie zeru”. – dodał Burmistrz Dariusz Skiba. 

/EK/

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech