Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W związku z obecną, trudną sytuacją Gmina Bodzentyn informuje o możliwości skorzystania z ulg w spłacie zobowiązań podatkowych dla przedsiębiorców.
Ulgi są dedykowane dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej na skutek wprowadzenia stanu epidemicznego, a w szczególności podmiotów, które prowadzą działalność w obszarach, co do których zostały wprowadzone ograniczenia wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca 2020 r. (Dz. U. poz. 433). Podmioty, o których mowa wyżej mogą zwracać się do Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn z wnioskiem o zastosowanie ulg w spłacie należności i zaległości podatkowych. Dotyczy zobowiązań podatkowych, które powstały w 2020 r.


Rodzaje ulg wynikających z przepisów Ordynacji podatkowej:
- odroczenie terminu płatności zobowiązań podatkowych,
- rozłożenie na raty zobowiązań podatkowych,
- umorzenie w całości lub w części zaległości podatkowych oraz odsetek za zwłokę.

W celu uzyskania pomocy należy złożyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami wynikającymi z ustawy o pomocy publicznej. Wniosek może być doręczony w formie:
- pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, ul. Suchedniowska 3, 26-010 Bodzentyn;
- elektronicznej poprzez: skrzynkę podawczą ePUAP, lub podpisane podpisem kwalifikowanym na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Chcąc wesprzeć przedsiębiorców w tej trudnej sytuacji, monitorujemy na bieżąco proces legislacyjny i w momencie pojawienia się możliwości zastosowania innych ulg dopuszczalnych prawem będziemy je stosować.

Wyjaśniamy, że do wniosku w sprawie ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych załączniki wynikają z przepisów prawa i obecnie Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn nie ma możliwości odstąpienia od ich wymagania.
Jednocześnie informujemy, że z chwilą wejścia w życie ustaw tarczy antykryzysowej, Gmina podejmie działania w celu zwolnień i innych ulg z tytułu podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, którzy zostali lub zostaną dotknięci konsekwencjami epidemii.


Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn
/-/ Dariusz Skiba

 

Załącznik 1 - OŚWIADCZENIE O STANIE MAJĄTKOWYM OSOBY FIZYCZNEJ PROWADZĄCEJ / NIEPROWADZĄCEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Załącznik 2 - Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis

Załącznik 3 - OŚWIADCZENIE O OTRZYMANIU POMOCY DE MINIMIS

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech