Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa SARS-COV-2 od poniedziałku 16 marca zostaną wprowadzone nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie. Ruszają TELEPORADY, a pacjenci będą umawiani na wizyty w ośrodkach w wyjątkowych sytuacjach. Lekarze będą przyjmowali pacjentów w godzinach swojej pracy, po ówczesnej rejestracji telefonicznej na konkretną godzinę.

Od poniedziałku 16 marca, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie wprowadza nadzwyczajne zmiany dotyczące przyjęć pacjentów w przychodni. Ośrodki zdrowia prowadzić będą rejestrację pacjentów tylko drogą telefoniczną. Pacjentom będą też udzielane teleporady w godzinach pracy placówki. W sytuacji, kiedy będzie to niezbędne, po ówczesnej rozmowie telefonicznej, pacjenci w wyjątkowych przypadkach będą umawiani na konkretną godzinę, o czym zostaną telefonicznie poinformowani przez lekarza. Prosimy o zgłaszanie się na wizytę na ściśle wyznaczoną godzinę.

– Uruchomiona zostanie specjalna infolinia telefonicznej konsultacji lekarskiej pod nr tel. 41 312 02 00, gdzie każdy pacjent tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej będzie mógł skontaktować się z konkretnym lekarzem (pacjenci niezarejestrowani przez personel nie będą obsługiwani). Zaistnieje również możliwości skorzystania z videoporady lekarskiej. W tym celu pacjent musi pobrać bezpłatną aplikację na telefon lub komputer i postępować zgodnie z instrukcją lekarza. To lekarz zadecyduje czy videoporada jest konieczna – mówi Jarosław Dziedziński Kierownik SPZOZ w Bodzentynie.

Pracownicy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie proszą także o niezgłaszanie się osobiście po recepty. - Prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Będziemy wypisywać e-recepty. Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń – apeluje Jarosław Dziedziński Kierownik SPZOZ w Bodzentynie.

Wiadomo już też, że wszystkie wizyty planowe w poradni położniczo - ginekologicznej, poradni neurologicznej oraz pracowni fizjoterapii zostały wstrzymane do odwołania. Pacjenci zostali już zawiadomieni oraz sukcesywnie będą informowani o odwołaniu wizyty i możliwości wyznaczenia nowego terminu. Wszyscy pacjenci, których to dotyczy będą na bieżąco informowani o zmianach.

Apeluje o zachowanie wszelkich zasad higieny. - Prosimy o szczególne przestrzeganie higieny osobistej, częste mycie rąk i dezynfekowanie ich. Unikajmy też dużych skupisk ludzi. Miejmy świadomość, że w najbliższym czasie powinien obowiązywać nas bezwzględny reżim sanitarny. W miarę możliwości powinniśmy pozostać w domach. Mam nadzieję, że dzięki tym wszystkim profilaktycznym działaniom uda nam się przerwać łańcuch zakażeń – podkreśla kierownik SPZOZ w Bodzentynie, Jarosław Dziedziński.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech