Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Sołtys jest gospodarzem wsi. Od jego zaangażowania, sumienności oraz otwartości na potrzeby mieszkańców oraz działań wpływających na poprawę wizerunku miejscowości, a tym samym wzrostu jakości życia, uwarunkowany jest szybki rozwój sołectwa. Nikt tak jak sołtys nie potrafi zintegrować lokalnego środowiska oraz wyzwolić w mieszkańcach aktywności do działania na rzecz środowiska wiejskiego.

W dniu dzisiejszym obchodzimy święto sołtysa, które posiada wieloletnią tradycję. W celu okazania wdzięczności za ich niejednokrotnie trudną i wymagającą pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie zorganizowane zostało spotkanie, aby wspólnie przy kawie i ciastku świętować ten szczególny dzień.

Burmistrz Pan Dariusz Skiba odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do sołtysów oraz podziękował za dotychczasową pracę oraz wszelką aktywność której efektem jest wiele wyjątkowych przedsięwzięć oraz imprez tematycznych na terenie Gminy. Podczas spotkania wręczone zostały symboliczne kwiatki oraz listy gratulacyjne z podziękowaniami.

Spotkanie było okazją do rozmów, dyskusji oraz wymiany doświadczeń. 

Wszystkim sołtysom życzymy dużo radości, optymizmu, pogody ducha, zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanej funkcji, a także wytrwałości w rozwiązywaniu wszelkich spraw dotyczących lokalnej społeczności.

Dagmara Zagórska

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech