Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Okrągły, bo 100. jubileusz swoich urodzin obchodziła niedawno Pani Janina. Dobroduszna i kochająca - matka, babcia i prababcia.

 

Pani Janina Leksińska urodziła się 8 lutego 1920 r. Z wykształcenia jest magistrem farmacji. W 1953 r. ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi-Wydział Farmacji.

Od pięćdziesięciu lat jest związana z Gminą Bodzentyn. Po zakończeniu studiów przez ponad 30 lat była kierownikiem apteki, m.in. we Wzdole Rządowym.

Swoją pracę jako farmaceuta zawsze starała się wypełniać wzorowo. Wszystkich pacjentów witała z uśmiechem na twarzy i traktowała z największą życzliwością. Każdemu służyła pomocą, była oddana swojej pracy i ludziom.

Po zakończeniu pracy zawodowej pomagała w wychowaniu ukochanych wnuków. Pani Janina w ciągu swojego długiego życia doczekała się dwojga wnucząt Marcina i Katarzyny oraz aż pięciorga prawnucząt: Tymoteusza, Ignacego, Karoliny, Natalii i Julianny.

Warto wspomnieć, że Jubilatka jest siostrą mgr inż. Henryka Dłużewskiego, znanego projektanta, inicjatora budowy ponad 20 pomników upamiętniających walki narodowowyzwoleńcze na Ziemi Świętokrzyskiej, w tym dwóch znajdujących się na terenie Gminy Bodzentyn. Jeden upamiętnia mjr Henryka Dobrzańskiego pseudonim "Hubal" oraz jego żołnierzy, drugi z kolei upamiętnia Polaków Rozstrzelanych w Świętej Katarzynie.Pan Henryk zmarł w wieku 102 lat, w październiku 2018 r.

Z okazji 100. rocznicy urodzin, Pan Burmistrz Dariusz Skiba wraz z Zastępczynią Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Dorotą Armułą,Radną Rady Miejskiej Agnieszką Barcikowską i Sołtysem sołectwa Święta Katarzyna Piotrem Janickim, w imieniu Władz Samorządowych, przekazali córce Pani Janiny najserdeczniejsze życzenia dla Jubilatki. Wręczyli oni również córce Jubilatki, Pani Danucie Leksińskiej Kalecie urodzinowe upominki dla Jej Matki w postaci kwiatów, ciepłego koca oraz pamiątkowego grawertonu.

„Wspaniała mama, babcia i prababcia”- tak opisują Panią Janinę członkowie rodziny.

Fot. archiwum rodzinne Pani Janiny Leksińskiej

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech