Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Zakończył się projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki pn. „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Partnerami projektu były biblioteki publiczne. Wśród nich także Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie, która do współpracy zaprosiła szkolną bibliotekę z Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym.

Przedszkolaki z grup: 5a, 5b i 6 Samorządowego Przedszkola we Wzdole Rz. podczas wizyty w Bibliotece Publicznej w Bodzentynie otrzymały „Wyprawki Czytelnicze”, a w nich m.in. Karty Małego Czytelnika. Od tej pory przez okres ponad trzech miesięcy maluchy regularnie odwiedzały bibliotekę, wypożyczały interesujące je książeczki, a za każdą wizytę zbierały na swoje Karty naklejki. Na pochwałę zasługuje fakt, że w rozwijanie pasji czytelniczych dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyli się Rodzice, którzy często przyprowadzali dzieci do szkolnej biblioteki, bądź korzystali z księgozbioru Biblioteki Publicznej w Bodzentynie. Duże podziękowania należą się także Paniom Wychowawczyniom: p. A. Gołąbek, p. M. Twardowskiej oraz p. M. Kołodziejczyk, które czyniły wszystko, aby dzieciaki często wypożyczały książki. Wkrótce okazało się, że większość Kart Małego Czytelnika zapełniona jest dziesięcioma naklejkami. To jednak nie przerwało pasji odwiedzania biblioteki, wypożyczania książeczek i wspólnego czytania z Rodzicami.

17 stycznia 2020 r. Mali Wielcy Czytelnicy za odwagę, chęć wypożyczania, radość z czytania i wytrwałość zostali nagrodzeni. Dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie p. Marta Janicka wraz z bibliotekarzem p. Anną Koprowską przybyły do Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym z niezwykłą niespodzianką – nagrodą. Zaprosiły wszystkich uczestników projektu, także Rodziców przedszkolaków, na wyjątkowy spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie.

W trakcie barwnego przedstawienia dzieci poznały profesora Książeczkę. Pan Profesor uwielbiał czytać, a dzięki swej fenomenalnej wyobraźni tworzył także różne opowieści. Za każdym razem chował je do kolorowej teczki. Podczas opowieści szalony Profesor zapraszał do swego świata wyobraźni także dzieci. W ten sposób przedszkolaki spotkały Czerwonego Kapturka i mogły z nim buszować po lesie, tańczyć z Kopciuszkiem na wyjątkowym balu, czy z Misiem Chrapciem poznać doskonały sposób na nudę – odwiedzanie biblioteki i czytanie książek. Przedszkolaki z niebywałą ekspresją włączały się w wyznaczone im role.

Nagrodzona gromkimi brawami niezwykle dynamiczna, barwna, pełna humoru sztuka pokazała małym i dużym widzom, jak wielką moc ma wyobraźnia. Tę zaś niewątpliwie kształtuje czytanie książek, które zawsze znajdziemy w bibliotece.

Na zakończenie, Pani Dyrektor M. Janicka podziękowała aktorom za bardzo pouczające przedstawienie, rodzicom i wychowawcom za owocną współpracę, przedszkolakom za pasję czytania i rozdała kolejne nagrody: Medale i Dyplomy Małego Czytelnika, zakładki z logo Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie oraz czekolady. Piękne kwiaty i szczególne podziękowania złożyła na ręce szkolnych bibliotekarzy i Dyrekcji Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym podkreślając, że wszystkim przyświeca wspólny cel – od najmłodszych lat kształtować wyobraźnię dzieci poprzez rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych oraz zachęcać do regularnego odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek.

Bo jak wyglądałby świat, w którym nie byłoby bibliotek? Na pewno byłby bardzo ubogi. Wtedy może Internet na dobre zniewoliłby człowieka … A do tego dopuścić nie można...  

Biblioteka szkolna

Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech