Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Uprzejmie informujemy, iż w związku ze zmianą ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, która weszła w życie w dniu 1 stycznia 2019 roku, każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej powinien zbierać faktury  VAT.

  • w terminie od 1 lutego 2020 r. do 02 marca 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 r.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi 100,00  zł na 1 ha użytków rolnych /tj. limit 100 l x 1,00 zł

oraz

30,00 *średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

tj. średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP), która ustalona będzie jako iloraz sumy dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku, ustalonych z uwzględnieniem wartości współczynników przeliczeniowych sztuk bydła na duże jednostki przeliczeniowe i liczby 12.

W przypadku producentów rolnych ubiegających się o zwrot podatku akcyzowego, którzy oprócz posiadania użytków rolnych, prowadzą także chów lub hodowlę bydła do wniosku poza fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego należy dołączyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR zawierający informacje o liczbie DJP będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku.

Dokument, o którym mowa powyżej wydawany będzie na wniosek producenta rolnego.

Pieniądze wypłacane będą w terminach: 

27-30 kwietnia 2020 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie 

            gotówką w kasie Urzędu Miasta i Gminy, albo przelewem na rachunek  bankowy podany we wniosku.                                                          

 

 

 

 

 

 

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech