Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Ubieranie choinki to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych. W tym roku po raz pierwszy na bodzentyńskim rynku odbyła się akcja ubierania świątecznej choinki.

W strojeniu  tego niemałego iglaka bardzo ochoczo wzięli udział nauczyciele wraz z uczniami ze Szkół Podstawowych z Bodzentyna, Świętej Katarzyny i Psar. Do ubierania Bożego drzewka włączyły się także Stowarzyszenia Wilkowianie, Wolanie spod Łysicy i Dąbrowianie. Ubieranie choinki nie odbyło by się bez naszych strażaków z OSP Bodzentyn. Serdecznie im dziękujemy za pomoc i gotowość współpracy we wspólnie realizowanych wydarzeniach.  

Inicjatorami tego jakże wspaniałego  tworzenia świątecznego klimatu byli Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski, którzy także dzielnie zmagali się z przystrojeniem tej ogromnej  siedmiometrowej drzewka bożonarodzeniowego.

Podczas ubierania choinki można było wspólnie posłuchać i zaśpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki.

W podziękowaniu za udział w strojeniu bożonarodzeniowego drzewka Burmistrz MiG Bodzentyn wraz z Dyrektorem Centrum Kultury rozdali cukierki wszystkim uczestnikom.

Mamy szczerą nadzieję, że w przyszłym roku choinkowa akcja będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.

Zapraszamy wszystkich państwa za rok!!!

MGCKiT

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech