Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dniach 6 – 7 grudnia 2019r. odbył się w naszej gminie „Weekend Cudów” organizowany przez Szlachetną Paczkę. 4 wolontariuszkom pod przewodnictwem lidera regionu Pani Agaty Jędrzejczyk udało się zorganizować pomoc dla 7 rodzin naszej gminy oraz jednej rodziny z gminy Górno.

Rodziny otrzymały ogromne wsparcie o łącznej wartości ok. 22 000 zł. Rodziny zgłaszane były do lidera regionu przez osoby prywatne, instytucje, włodarzy gminy itp. Do każdej zgłoszonej rodziny lider regionu przypisywał wolontariuszy, których zadaniem było odwiedzenie rodzin, przeprowadzenie z Nimi wywiadu po którym wspólnie z liderem zapadała decyzja o włączeniu do udziału w akcji. Ogólna liczba zgłoszonych rodzin wyniosła 13, wszystkie rodziny zostały włączone przez lidera, jednak 5 z nich została wyłączona przez organizatorów akcji. Historia naszych rodzin została opublikowana na stronie internetowej, każda z historii urzekła darczyńców, którzy postanowili zorganizować paczki.

Zapraszam wszystkie chętne osoby do zgłoszenia się do wolontariatu Szlachetnej Paczki w przyszłym roku, większa liczba wolontariuszy pozwoli na pomoc większej liczbie rodzin.

Szczególne podziękowania należą się Wolontariuszom: Oli Białek, Karolinie Rybie, Justynie Głuszek oraz Wiktorii Głuszek, kierowcy: Damianowi Jędrzejczykowi, Panu Marcinowi Sikorskiemu za pomoc w zorganizowaniu całej akcji oraz darczyńcom za ich serca wypełnione dobrocią!

Agata Jędrzejczyk

Zdjecie1

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech