Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W tym roku Święto Niepodległości zbiegło się w czasie z ukoronowaniem dwóch konkursów i z wręczeniem dyplomów oraz nagród dla uczniów biorących w nich udział. W naszej szkole w dniach 30 października i 6 listopada 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Historyczny – „Sylwetki Józefa Piłsudskiego i Witolda Pileckiego”. Była to kontynuacja warsztatów historycznych w IPN w Kielcach, „Żołnierze niezłomni” – Witold Pilecki oraz projekcji filmu „Piłsudski”, w których uczestniczyła młodzież naszej szkoły. 

 Przeprowadzony konkurs miał na celu popularyzację historii, kształtowanie nawyku pogłębiania wiedzy pozaszkolnej oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

W konkursie wzięły udział klasy VI – VIII.     Konkurs odbył się w dwóch etapach: etap pierwszy - część pisemna „Test wiedzy – Józef Piłsudski , Witold Pilecki”, z etapu pierwszego zostało wyłonionych 10 finalistów, którzy wzięli udział w drugim etapie – części ustnej.

Laureatami konkursu zostali: Jakub Jarosiński z kl. VIII, Bartosz Biskup z kl. VII, Agata Biskup z kl. VII, Emilia Wojteczek z kl. VI.

Laureaci i finaliści konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami na uroczystej akademii z okazji Dnia Niepodległości organizowanej w naszej szkole. Akademia odbyła się dn. 8 listopada 2019 roku.

Podczas akademii, w której wzięli uczniowie klasy 5 i 8, zaprezentowano wiersze okolicznościowe i piosenki o tematyce patriotycznej.

Po akademii nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczniom klasy 5 Konradowi Pająkowi i Mai Jarosz, którzy zostali zwycięzcami konkursu organizowanego przez Muzeum Wsi Kieleckiej pt. „ Takich jarmarków już nie ma… Rola jarmarków chłopskich w kulturze wiejskiej dawniej i dziś”. Dodatkowo cała klasa 5 otrzymała voucher na bezpłatne wejście do Parku Etnograficznego w Tokarni. Nagrody wręczyła pani dr Justyna Staszewska – pracownik Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie. Na uroczystości byli również obecni rodzice nagrodzonych uczniów, którym dziękujemy za przybycie.

Anna Wójcik, Marta Borek-Cholewa

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech