Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Ponad 200 osób uczestniczyło w spotkaniu zorganizowanym przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół w Bodzentynie. Projekt pod nazwą „Psychologia hejtu w mediach społecznościowych” skierowany był do młodzieży w wieku od 12 lat oraz do osób dorosłych, którzy we współczesnym świecie posługują się mediami społecznościowymi i chcą poznać techniki komunikacji oraz zagrożenie jakie niesie ze sobą niewłaściwe wyrażanie opinii o innych w mediach społecznościowych.

Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczął Prezes Fundacji PROLAND-SPORT pan Arkadiusz Nowak, który przedstawił jedno z głównych założeń szkolenia - uświadomienie młodym ludziom, że wizerunek człowieka tworzy się od najmłodszych lat. To co teraz umieszczamy w Internecie, może przełożyć się na nasze późniejsze życie zawodowe i osobiste. Nieprzemyślane zdjęcie, film, komentarz umieszczony pod postem w mediach społecznościowych może w przyszłości zniszczyć nasze osobiste lub zawodowe plany i marzenia.

Szkolenie prowadzone przez specjalistę w dziedzinie komunikacji medialnej Pana Krzysztofa Ślusarza z Krakowa niezwykle zaciekawiło zarówno młodych odbiorców ze szkół podstawowych z Psar, Wzdołu Rządowego i Bodzentyna, jak i ich starszych kolegów goszczących ich w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie. Uczestnicy uzyskali odpowiedzi na pytania m,in. skąd bierze się hejt, jakie emocje mu towarzyszą, jak sobie z nim radzić, gdzie szukać pomocy, jak zgłosić obraźliwe komentarze do administratora popularnej strony mediów społecznościowych itp. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz skorzystał z poczęstunku zapewnionego przez Organizatora.

"Myślę, że temat hejtu nie jest większości osób obcy. Najważniejsze to umieć rozpoznać emocje osoby, która stosuje wobec nas przemoc słowną i nie dać jej satysfakcji nieprzemyślaną odpowiedzią. Gniew i nienawiść to główne emocje hejtera, który sobie z nimi nie radzi i szuka ulgi publikując nieprawdziwe informacje w mediach” mówiła na spotkaniu dyrektor szkoły Magdalena Tusień-Kuzka.

Projekt współfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

/Magdalena Tusień-Kuzka

/Fot. Archiwum szkoły

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech