Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Dnia 17 października w Zespole Szkół we Wzdole Rządowym odbył się niezwykły pokaz gry w bilard w ramach akcji „Świętokrzyskie gra w bilard”. To przedsięwzięcie to kolejna inicjatywa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego promująca sport bilardowy wśród najmłodszych. Kampania jest dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad akcją objęła wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

W ramach tej akcji do naszej szkoły przyjechał dwunastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych i trener drużyny NOSAN Kielce Bogdan Wołkowski. W pokazie uczestniczyli zaproszeni goście, min. Pan Leszek Wnętrzak, pracownik Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim, radni z gminy Bodzentyn, przedstawiciele Rady Rodziców oraz cała społeczność szkolna.

Kunszt, talent, profesjonalizm i osobowość Pana Bogdana Wołkowskiego wszystkich oglądających wprowadziła w zachwyt. Mistrz świata pokazywał wspaniałe triki bilardowe, opowiadał z humorem o swoich osiągnięciach i kilkukrotnie podkreślał, że wszystkie jego sukcesy wynikają z systematycznej, wieloletniej pracy.

Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pana Dyrektora Romana Pytla, od kilku lat grają w bilard osiągając swoje małe i większe sukcesy.

Impreza z pewnością była okazją do zachęcenia uczniów do aktywności fizycznej, ale również stała się okazją do udowodnienia, że bez pracy nie da się w życiu niczego osiągnąć.

Zespół Szkół we Wzdole Rządowym

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech