Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W sobotnie popołudnie – 7 września stowarzyszenie Inicjatywa z Sieradowic zorganizowało spotkanie integracyjne dla najmłodszych.

Motywem przewodnim spotkania były ludowe gry i zabawy. Dużym powodzeniem cieszyła się bardzo widowiskowa konkurencja – bieg z fajerką. Pan Ryszard Sikora z dużym zaangażowaniem uczył, wszystkich chętnych, jak taki bieg powinien wyglądać. Swoich sił w tej konkurencji próbowali wszyscy - i mali i duzi. Specjalistą w tej dziedzinie okazał się Piotr Wrzesień, który zdobył pierwsze miejsce i otrzymał puchar z rąk burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby. Kolejne miejsca zdobyli: Anastazja Łakomiec i Karol Szafraniec, którzy również zostali nagrodzeni  pucharami. Poza tym można było spróbować swoich sił w grze w cymbergaja, czy w przeciąganiu liny. Najmłodsi rywalizowali w grze w kapsle, a starsza grupa uczestników upodobała sobie skakanie w gumę. Radości było co nie miara przy biegu w workach oraz w skakaniu na skakance. Po kilku godzinach zabawy przyszedł czas na małe co nieco z ogniska. Strażacy z OSP Sieradowice pod czujnym okiem Sylwestra Kity serwowali pyszną kiełbaskę oraz pieczone ziemniaki, a członkinie stowarzyszenia częstowały pysznymi, domowymi  wypiekami. Kiedy wszyscy nabrali sił zaczęła się wspólna zabawa w rytm znanych melodii. Przy świetle księżyca impreza dobiegła końca. Radość na twarzach najmłodszych była największym podziękowaniem dla organizatorów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę - Danuta Skrzeczyna – sołtys Sieradowic  oraz Marzanna Borek – radna Rady Miejskiej w Bodzentynie.

/D. Skrzeczyna

 

Fot. /Archiwum stowarzyszenia

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech