Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Podczas wakacyjnej przerwy w placówkach oświatowych na terenie gminy Bodzentyn zostały zrealizowane zadania mające na celu poprawić komfort pracy uczniów, przedszkolaków i nauczycieli.

Szkoła Podstawowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie

W ramach prac remontowych w szkole pomalowano sale lekcyjne, korytarze, szatnie oraz łazienki o łącznej powierzchni 2300 m2. Zaadoptowano również poddasze na pokój nauczycielski, a także przystosowano pomieszczenie na gabinet pedagoga szkolnego. Nowo powstały oddział przedszkolny wyposażono w meble oraz zakupiono trzy dywany. Koszty zadania wyniosły 53 942 zł. W szkole zainstalowano także trzy monitory interaktywne w ramach programu „ Aktywna tablica”.

Samorządowe Przedszkole we Wzdole Rządowym

W budynku wykonane zostały następujące prac remontowe: gruntowanie , szpachlowanie oraz malowanie ścian i sufitów, wykonanie posadzki Tarcett, ,wykonanie posadzki z płytek terrakota oraz z płytek glazurowanych, wykonanie wszelkich prac eklektycznych tj. np. przygotowanie podłoża dla osadzenia gniazd i łączników, montaż gniazd internetowych natynkowych. Wartość prac wyniosła 79.140,00 zł. Prace remontowe zrealizowane zostały z dwóch Funduszy Sołeckich: Wzdół Kolonia 20 777,58 zł i Wzdół Rządowy 29 088,61 zł oraz ze środków budżetu gminy Bodzentyn.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bodzentynie

W ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn „BODZENTYN-DZIECIOM. Doposażenie i remont Samorządowego Przedszkola w Bodzentynie” zostały pomalowane sale, korytarz, stołówka i toalety. Do kuchni zakupiono piec konwekcyjno-parowy wraz z okapem, manualny zmiękczacz wody, zmywarkę do naczyń. Sale zyskały nowe meble w postaci krzesełek przedszkolnych i stolików oraz szafek na zabawki i pomoce dydaktyczne. Przedszkole wzbogaciło się w nowe zabawki min.: warsztaty dla majsterkowiczów, wózki i domki dla lalek, stragany sklepowe, nowoczesne kuchnie, bujaki, klocki, różne modele samochodów. Nowy wizerunek przedszkola cieszy dzieci, rodziców i nauczycieli. Koszty realizacji projektu wyniosły: 86 072,58 zł.

W pozostałych placówkach oświatowych zostały również przeprowadzone drobne prace remontowe mające na celu przygotowanie szkoły na powrót dzieci z wakacji.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech