Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Na terenie gminy Bodzentyn od lipca ubiegłego roku prowadzone są bezpłatne kursy języka angielskiego dla dorosłych, w ramach projektu „Akademia kompetencji kluczowych EuroDialog”. Projektodawcą jest firma Jarosław Patrzyk Eurodialog, projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Zajęcia prowadzi szkoła Sunshine School of English z Nowej Słupi, która została zaproszona do współpracy przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcina Sikorskiego.

Zajęcia w dwóch grupach dwunastoosobowych, które odbywały się w MGCKiT zostały niedawno zakończone. Projekt obejmował 240 godzin lekcyjnych realizowanych w ciągu 11 miesięcy, dwa razy w tygodniu. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych lektorów i zostały podsumowane międzynarodowym egzaminem TELC A2 sprawdzającym poziom umiejętności językowych, do którego przystąpili wszyscy kursanci.

Dnia 19 lipca w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów językowych dla pierwszej grupy zdających. Byli to seniorzy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Bodzentynie, którzy uczestniczyli w zajęciach bardzo systematycznie i z wyjątkowym zaangażowaniem. W rezultacie, wszyscy uzyskali pozytywny – wysoki lub bardzo wysoki wynik egzaminu. Podczas spotkania, kursanci przyjęli gratulacje od Burmistrza Andrzeja Jarosińskiego, przedstawicielek Sunshine School of English oraz pani lektor Elżbiety Kleczaj.

Sunshine School of English prowadzi także zajęcia z języka angielskiego w świetlicy wiejskiej w Wilkowie. Zakończenie kursu i egzamin TELC w tej grupie planowane są na koniec sierpnia.

Gratulacje dla naszych seniorów.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech