Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W ubiegłą niedzielę, na płycie Rynku Górnego w Bodzentynie odbył się I PIKNIK POŻARNICZY Z OKAZJI MIEJSKIEGO DNIA STRAŻAKA W BODZENTYNIE.

Inicjatorami byli druhowie z OSP Bodzentyn, którzy przy wyłącznym wsparciu prywatnych sponsorów oraz ich samych stworzyli imprezę, która okazała się strzałem w dziesiątkę.

Mimo wietrznej pogody, na pikniku pojawiło się blisko 200 osób. Uczestnicy imprezy mieli okazję założyć ubranie bojowe, poznać podstawy pierwszej pomocy, zapoznać się ze sprzętem, który jest na wyposażeniu jednostki OSP w Bodzentynie. Dzieciaki brały udział zawodach, w których było do wygrania wiele interesujących nagród.  W czasie trwania pikniku nie mogło również zabraknąć kiełbasek z grilla. Finałem pikniku był pokaz ratownictwa technicznego, w którym to założeniem był wypadek drogowy, gdzie w pojeździe uwięzione były dwie osoby.  Widzowie mogli z bliska zobaczyć jak przebiega akcja w czasie wypadku oraz jakie niebezpieczeństwa czyhają na ratowników w momencie ewakuacji poszkodowanych z wraku rozbitego pojazdu. Podziękowania należą się druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie, firmie „ELEKTRO-ZAW” Łukasz Zawierucha oraz  firmie DOM HANDLOWY „STYL JEANS” TOMASZ STEFAŃCZYK.

/OSP Bodzentyn

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech