Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Obserwując zjawisko spadku empatii wśród dzieci i młodzieży, nasza szkoła postanowiła temu przeciwdziałać. W ramach zajęć plastycznych uczniowie pod kierunkiem p. J. Szydy wykonali kartkę walentynkową dla chorych dzieci z Centrum Onkologii Dziecięcej w Kielcach. Budujące było to z jak wielkim zaangażowaniem i zapałem dzieci przystąpiły do tego projektu. Nie tylko wykonały piękne i pracochłonne karty, ale i samodzielnie napisały bardzo osobiste i zindywidualizowane życzenia.

Radość była podwójna. Chore dzieci dostały miłe upominki, a uczniowie naszej szkoły mieli możliwość doświadczyć szczęścia jakim jest czynienie dobra.

Celem było uwrażliwienie młodych ludzi i zwiększenie umiejętności współodczuwania. Został on osiągnięty. Nasze dzieci stanęły na wysokości zadania i pokazały jak wielki potencjał dobra tkwi w młodym pokoleniu.

Joanna Szyda

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech