Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W dzień Objawienia  Pańskiego przez Rynek Górny w Bodzentynie przeszedł już po raz drugi w historii naszej gminy Orszak Trzech Króli.

Obchody zapoczątkowała uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Bodzentynie, po czym wszyscy zebrani ruszyli w orszaku.  Ze względu na trudne warunki pogodowe przemaszerowali jedynie dookoła Rynku Górnego. Co prawda trasa nie była długa, a spotkania z Królami odbywały się na rozjazdach, jednak zebranych nie opuszczał radosny i podniosły nastrój.

Dalsza część uroczystości odbywała się w kościele. Trzej Królowie wraz z towarzyszącymi im orszakami zebrali się do wspólnego kolędowania wraz z członkami stowarzyszeń oraz solistami.

W  wydarzeniu udział wzięli licznie przybyli mieszkańcy Bodzentyna oraz okolicznych sołectw, a także księża, burmistrz Dariusz Skiba, dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski.

Serdeczne podziękowania za organizację tego wspaniałego wydarzenia  należą się Pani Zofii Szafraniec, która już po raz drugi zorganizowała w naszej gminie te wspaniałe uliczne Jasełka.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech