Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Wielkie pieczenie pierniczków świątecznych urządziły sobie przedszkolaki  z Samorządowego Przedszkola w Bodzentynie.  13 grudnia dzieci z grup p. A. Dąbek,p. A. Czernikiewicz  oraz p. E.Bartosik  udały się na wycieczkę do „Pierniczkowego Dworu” do Huty Szklanej  aby poczuć magię nadchodzących świąt.
Na początku przedszkolaki  zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami , każde dziecko otrzymało fartuszek wraz z czapką kuchmistrza, stolniczkę i wałek, ciasto, foremki, przyprawy. Dużą przyjemność  sprawiło dzieciom  wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, które wylądowały w piekarniku. Po kwadransie pierniczki były upieczone, a w całym pomieszczeniu unosił się zapach przyprawy korzennej. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.
Pod czujnym okiem zdolnych Słowianek dzieci przeżyły  emocjonującą przygodę, w trakcie której nie tylko miło spędziły czas, ale i nauczyły się sztuki pieczenia pierników.

Agnieszka Czernikiewicz

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech