Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Setna rocznica odzyskania Niepodległości Polski to doniosła i wyjątkowa okazja, aby zachęcić wszystkich do oddania czci bohaterom za ich męstwo i ofiarność, dlatego musimy mówić młodemu pokoleniu o rzeczach trudnych, patriotyźmie, polskości, bohaterach narodowych. Dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce, jednak pragniemy pamiętać i przekazać dzieciom i młodzieży prawdziwe oblicze naszych dziejów, stawiać za wzór tych, którzy w historii naszej Ojczyzny zapisali się złotymi zgłoskami.

„100 lat Niepodległości Polski”- pod tym hasłem został zorganizowany Gminny Konkurs Plastyczny w SP w Św. Katarzynie. Organizatorami są J. Mazur i E. Hajduk. Celem konkursu było rozbudzenie postaw patriotycznych , popularyzacja wiedzy o 100-leciu odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz rozwijanie inwencji twórczej i wspieranie artystycznych talentów uczniów. Do konkursu zgłoszono ponad 50 prac. Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VII ze SP w Bodzentynie, Wzdole Rządowym i Św. Katarzynie. Cieszymy się, że dzieci przygotowały tak piękne prace. Wybór był trudny, prace były pomysłowe i staranne. Uczniowie korzystali z różnych technik plastycznych. Najciekawsze z nich zostały wyróżnione i nagrodzone. I miejsce w konkursie zajął uczeń z SP we Wzdole Rządowym, II miejsce zdobyła uczennica z SP w Św. Katarzynie, III miejsce zajęła uczennica z SP w Bodzentynie. Dodatkowo wyróżniono 2 prace uczniów z Wzdołu Rządowego i Św. Katarzyny.                  

Gratulujemy laureatom konkursu oraz wyróżnionym. Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy do uczestnictwa w następnych edycjach konkursu.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech