Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

10 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Szczygiełkowej wraz z opiekunami, p. Martą Koniarską i p. Małgorzatą Skarbek wybrali się na wycieczkę do Starachowic.

Celem wyjazdu była projekcja filmu „Dywizjon 303” oraz zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki. Ekranizacja powstała na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera.

Polscy piloci początkowo niedoceniani, stali się legendą. Utworzyli elitarna jednostkę DYWIZJON 303, który nie miał sobie równych. Uczniowie przekonali się, jak wielki był wkład Polaków w zwycięskiej bitwie o Anglię, czym jest prawdziwe bohaterstwo i niezwykły patriotyzm.Wspaniała gra aktorska oraz efekty specjalne sprawiły, że była to niezapomniana lekcja historii.

 Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Przyrody i Techniki, gdzie młodzież mogła zobaczyć 22-metrowypiec z 1899 roku, służący do wytopu żelaza oraz tropy dinozaurów sprzed 200 mln lat.Dumą placówki jest również jedna z największych na świecie maszyn parowych, która trafiła tu wprost z wystawy światowej w Paryżu w 1889 r.Dla miłośników motoryzacji również nie zabrakło atrakcji; mogliśmy podziwiać najpopularniejsze polskie samochody ciężarowe marki STAR.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Marcina Sikorskiego, Dyrektora MGCKiT w Bodzentynie za wsparcie finansowe w organizacji tej wycieczki.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech