Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat temu jako młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską”, które po dziś dzień trwają.

W miniony weekend w Gminie Bodzentyn obchodzono „Złote oraz Diamentowe Gody”.  W dowód uznania i trwałości małżeństwa oraz rodziny, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wręczył Jubilatom „Złotych Godów” Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznaje Prezydent RP oraz dyplomy i grawertony Jubilatom „Diamentowych Godów”.

W Gminie Bodzentyn, 50 lat temu, w roku 1968 w związek małżeński wstąpiło 89 par. W dniu dzisiejszym tych par jest 18. Natomiast 60 lat temu, w roku 1958, związek małżeński zawarło 103 par, z których „Diamentowy Jubileusz” świętuje 6 par.

Na uroczystości, które odbyły się jak co roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie, przybyło czternaście par obchodzących 50-lecie oraz dwie świętujące 60-lecie Pożycia Małżeńskiego. Osiem par Jubilatów nie mogło wspólnie z nami świętować tego szczególnego wydarzenia.

Burmistrz Miasta i Gminy w Bodzentynie z okazji tak pięknego Jubileuszu Pożycia Małżeńskiego złożył Jubilatom gratulacje oraz życzył długich i pogodnych lat życia pełnych optymizmu i radości.

W imieniu własnym oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Bodzentynie Wojciech Kózka.

Żadna ważna uroczystość nie mogłaby się odbyć bez oprawy muzycznej. W tym szczególnym dniu Młodzieżowa Orkiestra Dęta przygotowała koncert. Spędzany czas na świętowaniu umilali również członkowie zespołu „Świętokrzyskie Jodły”, którzy porwali Jubilatów do tańca.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech