Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

31 sierpnia 2018r. w Mostkach, gmina Suchedniów zainaugurowany został cykl biegów nocnych w ramach I Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zbiorników Wodnych. Na starcie stanęło blisko 200 zawodników ubranych w czerwone koszulki z hasłem Fundacji „Życie lubi prędkość”.

Nocny Bieg w Mostach był niesamowitym eventem o charakterze globalnym. Poza wieloma biegaczami z całej Polski, wśród uczestników biegu znalazł się nawet Amerykanin. Większość uczestniczących w biegu osób potraktowała wydarzenie jako formę spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu. Wszędzie czuć było rodzinną atmosferę – od szeroko uśmiechniętych biegaczy, poprzez zrelaksowanych nordic walkerów oraz zawsze życzliwych wolontariuszy. To właśnie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie zawsze służyli wszystkim pomocą. Anna Kowalik, Joanna Jankowicz, Jagoda Pożoga, Maria Wierzbińska, Aleksandra Zawrzykraj wraz z przyjaciółmi spoza szkoły poświęciły piątkowy wieczór, dbając o to, aby wszystkie formalności w biurze zawodów były załatwione szybko i sprawnie, każdy zawodnik otrzymał na początku pakiet startowy, a na mecie medal.

– W projekcie aktywnie uczestniczy młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie, która od wielu lat pomaga w organizacji wydarzeń sportowych w województwie świętokrzyskim dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrektora i nauczycieli tej szkoły oraz jej absolwenta Leszka Wnętrzaka, który jako Kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki w Departamencie Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, zawsze wspiera działania na rzecz promocji i rozwoju sportu w naszym regionie – podkreślała Magdalena Tusień-Kuzka, wiceprezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT.

Nauczyciele i pracownicy Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie nie tylko zajęli się zaangażowaniem do pomocy wolontariuszy. Wielu z nich wzięło udział w rywalizacji. Zdrowy styl życia propagowali w biegach: Magdalena Tusień-Kuzka – Dyrektor PZS w Bodzentynie, Agnieszka Latała – nauczyciel języka polskiego i Marcin Lesisz – nauczyciel wychowania fizycznego; w nordic walkingu: Monika Michta – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, Maria Lesisz – nauczyciel matematyki, Beata Dadziak – nauczyciel biologii, Magdalena Krawczyk – nauczyciel języka angielskiego i Edyta Chrzęszczyk – księgowa szkoły. Wszyscy osiągnęli zadowalające wyniki sportowe, a co więcej – spędzili czas w miłej, swobodnej i przyjacielskiej atmosferze.

Podczas zawodów swój wielki finał miał także projekt Radio KreSka prowadzony w ramach konkursu grantowego „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W związku z tym przedstawiciele radia byli stale obecni w trakcie biegu, rozmawiając z biegaczami, częstując słodkościami oraz prowadząc zabawy dla dzieci.

Już dziś można powiedzieć, że Nocny Bieg w Mostkach, to wydarzenie, które warto powtórzyć. Biorąc pod uwagę niesamowity klimat wydarzenia, ilość uczestników, a także poziom rywalizacji, należy stwierdzić, że idea biegów nocnych w naszym regionie przyjęła się bardzo dobrze.

– Tak naprawdę każda impreza może odnieść sukces, jeśli jest poparcie ludzi, którzy rozumieją idee sportu. Cieszymy się, że w drodze do sukcesu w Mostkach poznaliśmy Burmistrza Suchedniowa Cezarego Błacha i Krzysztofa Szczygła, dyrektora Wiejskiego Domu w Mostkach, którzy profesjonalnie podeszli do idei wydarzenia. Nawet taka mała miejscowość jak Mostki, może być przykładem na to, że przy organizacji imprez w kolejnych latach można przyciągnąć nie setki a nawet tysiące osób, które przybędą tu z całej Polski. Dlatego tak ważna jest promocja i otwartość samorządów na tego typu działania we współpracy z organizacjami, które mają wiedzę i doświadczenie w realizacji podobnych projektów, takich jak nasza Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT – mówił prezes Fundacji Arkadiusz Nowak.

Cały projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, samorządów Suchedniowa, Wąchocka i Bodzentyna oraz lokalnych sponsorów. Impreza została objęta patronatem Starosty Kieleckiego, a także Starosty Skarżyskiego.

Oferta skierowana jest nie tylko dla biegaczy, lecz również dla amatorów aktywności fizycznej, którzy mogą pokonać krótszy dystans w marszu nordic-walking, a także dla dzieci, dla których organizator przewidział marszobieg dookoła zalewu.

Każdy uczestnik biegów otrzyma specjalnie zaprojektowaną koszulkę techniczną oraz unikatowy medal z wydarzenia, który po złożeniu da kontur województwa świętokrzyskiego. Start każdego biegu o godz. 20.00. Bieg wiedzie wokół zbiornika wodnego oświetlonego płonącymi pochodniami. Wydarzeniom towarzyszy szereg atrakcji.

Kolejne biegi odbędą się 14 września 2018r. w Wąchocku oraz 28 września 2018r. w Wilkowie, gmina Bodzentyn.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech