Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

W sobotę i niedzielę 18 - 19 sierpnia br. w Bodzentynie odbyła się kolejna edycja Cross Runn i MTB Cross Maraton.

To cykliczna impreza dla sportowców amatorów oraz ludzi aktywnie spędzających czas, promująca walory turystyczne Województwa Świętokrzyskiego oraz Miasta i Gminy Bodzentyn na arenie ogólnopolskiej. Na Rynku Górnym w upalną sobotę stawiło się kilkadziesiąt osób. Uczestnicy zmierzyli się z dystansami 10 i 22 km. Trasy były zróżnicowane prowadziły przez malownicze tereny gminy Bodzentyn, drogami asfaltowymi, duktami polnymi i leśnymi. W słynnej „Dyszce” udział wzięła drużyna reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn z Burmistrzem Dariuszem Skibą na czele.

Niedziela należała dla miłośników kolarstwa górskiego, na mecie stawiło się ponad trzystu zawodników. Podczas tegorocznej edycji MTB Cross Maraton - odbyły się I Mistrzostwa Polski Kolejarzy, którzy zjechali się do Bodzentyna z całej Polski . Rowerzyści rywalizowali w trzech kategoriach Master - 59 km, Fan - 37 km oraz Family - 21 km.  Wręczanie nagród dla zwycięzców w sobotę odbyła się z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiby. Finał imprezy odbędzie się w październiku w Ciekotach.

Organizatorem edycji Cross Run i MTB Cross Maraton było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB Cross , Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko Gminne Centrum Kultury i Turystyki oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie.

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech