Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

Nowoczesne, energooszczędne oświetlenie uliczne powstało przy drodze powiatowej w Leśnej Starej Wsi w całości ze środków budżetu gminy Bodzentyn. Nowe słupy, przewody o długości prawie 1,3 km i lampy zostały zamontowane do Kamiennej Góry.

W Leśnej Starej Wsi od szkoły podstawowej zostało zamontowanych w sumie 27 słupów, na których zainstalowane zostały oprawy typu LED o mocy 38W.

Z zeszłym tygodniu w miejscowości Leśna Stara Wieś, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn wraz pracownikami urzędu miasta i gminy oraz panią sołtys Beatą Babiarz i panią radną Katarzyną Sikorą dokonali odbioru prac związanych z inwestycją.

Mieszkańcy długo czekali na oświetlenie. - Od ośmiu lat były podjęte starania, jeszcze jak byłam sołtysem. Wówczas gmina cały czas nie miała funduszy. Dopiero za kadencji burmistrza Dariusza Skiby, w 2016 roku w ramach funduszu sołeckiego powstała niezbędna, częściowa dokumentacja projektowa, która w zeszłym roku została uzupełniona – tłumaczy radna Katarzyna Sikora.

To już kolejna inwestycja poprawiająca infrastrukturę oświetleniową w gminie Bodzentyn, ale nie ostatnia. Zapotrzebowanie na tego typu inwestycje wciąż są duże. W najbliższym czasie realizowany będzie kolejny odcinek oświetlenia ulicznego w miejscowości Orzechówka.

- Oświetlenie uliczne jest niezwykle istotne nie tylko dla komfortu mieszkańców, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa użytkowników dróg, tak samo jak ich stan techniczny. Dlatego też, w budżecie gminy zabezpieczyliśmy kwotę 200 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wsparcie finansowe powiatu kieleckiego na remont oświetlonej już drogi. Obecnie czekamy na ogłoszenie przetargu przez Starostwo Powiatowe – uzupełnia Dariusz Skiba, burmistrz miasta i gminy Bodzentyn.

Oświetlenie w Leśnej Starej Wsi kosztowało gminę prawie 180 tysięcy złotych. 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech