Witamy na stronie bodzentyn.pl   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie bodzentyn.pl Powered By GSpeech

A- A A+

 W niedzielę, 15 kwietnia na Orliku we Wzdole Rządowym odbył się bieg charytatywny pod hasłem „Biegniemy dla Mikołaja”, którego celem była zbiórka środków finansowych przeznaczonych na leczenie 7-letniego mieszkańca naszej Gminy walczącego ze złośliwym nowotworem.

Wszystkich uczestników przywitał organizator wydarzenia - Michał Mędak, prezes Stowarzyszenia „Łączymy Serca, spełniamy marzenia”, a w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy - Marcin Sikorski, dyrektor MGCKiT. W sumie na starcie stanęło blisko 40 biegaczy, których zadaniem było przebiegnięcie dystansu niecałych 4 kilometrów, bez pomiaru czasowego. Start zlokalizowany został obok pobliskiej apteki, natomiast zakończenie biegu miało miejsce na Orliku.

Najlepszym biegaczom w dwóch kategoriach mężczyzn i kobiet, zostały wręczone puchary ufundowane przez Burmistrza Bodzentyna Dariusza Skibę, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali od organizatora pamiątkowe medale.

Nie tylko biegacze wspierali Mikołaja, na wydarzenie przybyło wiele osób wyrażając tym samym pomoc naszemu krajanowi. W trakcie wydarzenia przygotowano dla uczestników kiełbaski z grilla, słodkie poczęstunki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Tkaczki, a także strzelanie plastikowymi kuleczkami z replik pistoletów (ASG).

Niesamowita atmosfera, piękna pogoda, dodatkowe atrakcje, a przede wszystkim czas poświęcony na ważny cel sprawiły, że wszyscy wrócili uśmiechnięci i dumni z uczestnictwa w tak pięknym przedsięwzięciu.

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wspaniałego wydarzenia, jak również uczestnikom oraz darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną Mikołajowi pomoc. W sumie udało się zebrać 1422.01 zł.

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w imprezie, a chcą pomóc Mikołajowi, mogą dokonać wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” na numer konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytułem: „1371 pomoc dla Mikołaja Miernika”.

 

Fot. /e-bodzetyn

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech